wtorek, 18 lutego 2020 14:36

Szpital Powiatowy w Limanowej otrzymał nowy tomograf i dwie karetki

Autor Marzena Gitler
Szpital Powiatowy w Limanowej otrzymał nowy tomograf i dwie karetki

Dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej otrzymał nowoczesny tomograf komputerowy oraz dwa pojazdy sanitarne.

Limanowski szpital otrzymał z Ministerstwa Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny, który jest przyznawany placówkom z określonym poziomem funkcjonowania a także wysoką jakością udzielanych świadczeń. Przyznanie go oznacza, że funkcjonowanie szpitala w okresie jego obowiązywania nie będzie gorsze niż w trakcie oceny.

Nowe ambulanse sanitarne zostały dofinansowane z budżetu Wojewody Małopolskiego oraz dotacji w ramach programu zakupu ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z wojewodami w łącznej kwocie 500 tysięcy złotych.

Przekazania sprzętu dokonała sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelasko w obecności wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i wicewojewody Józefa Leśniaka. Wojewoda małopolski odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego przygotowany na tę uroczystość.

inf. i foto: MUWwK

Limanowa - najnowsze informacje