poniedziałek, 5 września 2022 14:39

Szukali go policjanci. Wtedy do akcji wkroczył „Poziom”

Autor Mirosław Haładyj
Szukali go policjanci. Wtedy do akcji wkroczył „Poziom”

24 sierpnia sierż. Sebastian Wypchał z Wydziału Sztab Policji krakowskiej komendy miejskiej razem z psem służbowym „Poziom” uczestniczyli w poszukiwaniach pijanego kierowcy na terenie gminy Charsznica. Akcja zakończyła się sukcesem, bowiem policyjny czworonóg doprowadził funkcjonariuszy do mężczyzny, który ukrywał się w zaroślach. Badanie trzeźwości wykazało u 35-latka prawie 1,8 promila alkoholu we krwi.

24 sierpnia około godz. 21:00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Miechowe otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, który skuterem miał przemieszczać się na terenie gminy Charsznica. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zauważyli pozostawiony na poboczu drogi skuter oraz czekające tam osoby, które przekazały mundurowym, że pijany kierowca uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili rysopis uciekiniera oraz wezwali na miejsce wsparcie, w celu przeszukania pobliskich terenów. Do pomocy w poszukiwaniach stawił się również sierż. Sebastian Wypchał przewodnik psa służbowego z psem patrolowo-tropiącym o imieniu „Poziom”. Zaraz po tym, jak policyjny czworonóg powąchał przedmiot należący do kierowcy skutera, podjął trop i poprowadził przewodnika przez dłuższy odcinek drogi wprost do ukrytego w gęstych zaroślach mężczyzny. 35-latek został poddany badaniu trzeźwości, które wykazało u niego prawie 1,8 promila we krwi.

W związku z tym policjanci przeprowadzili z mężczyzną dalsze czynności a skuter, którym poruszał się mężczyzna, został odholowany na policyjny parking. 35-latek będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Inf. i foto: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje