wtorek, 3 sierpnia 2021 17:25

Szukasz najłatwiejszego w montażu ogrzewania podłogowego? Wybierz matę grzewczą!

Autor Artykuł sponsorowany
Szukasz najłatwiejszego w montażu ogrzewania podłogowego? Wybierz matę grzewczą!

Słyszałeś wiele o zaletach ogrzewania podłogowego i chcesz wykorzystać je w swojej łazience, ale masz ograniczoną na wysokość przestrzeń? Jeśli zależy Ci na łatwym i szybkim montażu, ultracienka mata grzewcza, której kable grzejne mierzą nie więcej niż 2x3 mm, spełni Twoje oczekiwania. Zobacz, jak działa i w jaki sposób się ją instaluje.

Jak działa mata grzewcza?

Systemy ogrzewania podłogowego, w których wykorzystuje się maty grzewcze, są zasilane prądem elektrycznym. Kable grzejne ułożone są na samoprzylepnej siatce z włókna szklanego. Pod wpływem energii elektrycznej rozgrzewają się i emitują promieniowanie podczerwone absorbowane przez ich najbliższe otoczenie, w tym na płytki podłogowe. Nagrzana w ten sposób podłoga stopniowo oddaje ciepło do pomieszczenia.

Poznaj zalety stosowania mat grzewczych

Połóż, przygotuj pod płytki, podłącz – tak w skrócie można opisać sposób montażu maty grzewczej. Łatwa instalacja to tylko jedna z zalet tego systemu. Na ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem maty grzewczej warto się zdecydować także ze względu na:

  • Wygodną eksploatację – system jest praktycznie bezobsługowy;
  • Niezawodność – prawidłowo zamontowana i niedocinana mata z izolacją z teflonu działa bezawaryjnie przez dekady;
  • Korzyści dla zdrowia – ciepła podłoga pomaga zapobiegać problemom z zimnymi stopami i pobudza krążenie;
  • Bezpieczeństwo – ich używanie oznacza brak ryzyka pożaru czy zaczadzenia, występującego przy innych systemach grzewczych, a same maty nie wytwarzają pola elektromagnetycznego i są neutralne dla innych urządzeń elektrycznych.

Czego potrzebujesz, by zainstalować matę grzewczą?

Specjaliści z firmy Heat Decor – czołowego producenta mat grzewczych – rekomendują następujący sposób montażu: samoprzylepną matę przykleja się bezpośrednio do podłogi, następnie kładzie się na niej warstwę wylewki samopoziomującej, a na końcu płytki. Aby system ogrzewania podłogowego mógł działać prawidłowo, potrzebujesz jeszcze czujnika temperatury podłogi doprowadzanego w peszlu, czujnika temperatury powietrza oraz termostatu, za pomocą którego ustawisz odpowiednią temperaturę. Termostat dla bezpieczeństwa montuje się na zewnątrz łazienki

Czy to bezpieczne dla Twojej podłogi?

Matę grzewczą możesz bez obaw zainstalować w miejscu, w którym będą znajdowały się płytki ceramiczne, gresowe lub kamienne. Mata pracuje na wysokich temperaturach szybko i równomiernie rozgrzewając podłogę do przyjemnej temperatury. Jej kable grzejne są pokryte teflonem zapewniającym najwyższą wytrzymałość systemu. Termostat kontroluje pracę maty i pozwala na programowanie ogrzewania.

Pamiętaj, by nie instalować maty grzewczej na podłodze, na której położone zostaną panele lub deski drewniane. Przy takich podłogach rekomendowana jest folia grzewcza pracująca na niższych od maty temperaturach, którą również można stosować pod wylewką.

Ogrzewanie podłogowe dla każdej łazienki? Dzięki matom grzewczym to możliwe! Jeśli chcesz skorzystać z zalet tego rozwiązania, skontaktuj się ze specjalistami Heat Decor w sprawie szczegółów.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje