niedziela, 9 lutego 2020 06:20

Szymbark. Konkurs na Małopolska Marzannę

Autor Marzena Gitler
Szymbark. Konkurs na Małopolska Marzannę

Jak najlepiej pożegnać zimę? Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku zaprasza do udziału w konkursie "Małopolska Marzanna". Jubileuszowa edycja konkursu odbędzie się pod honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego.

Przed nami dziesiąta edycja konkursu, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników z różnych stron naszego regionu. Finał konkursu zaplanowano na 20 marca br. (godz. 10.00).

Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku oraz na scenie plenerowej Przystanku Szymbark. Wtedy właśnie uczestnicy uroczyście pożegnają zimę i powitają wiosnę.

W czasie spotkania zostanie rozstrzygnięty konkurs na "Małopolską Marzannę", a laureatom zostaną wręczone dyplomy i nagrody.To jednak nie wszystko. Ci, którzy spędzą ten dzień w Szymbarku, będą mogli bezpłatnie zwiedzić szesnastowieczny Kasztel oraz Skansen Wsi Pogórzańskiej.

Imprezę zakończy uroczysty pochód z Marzannami nad rzekę Ropę.Ocenie będą podlegać wszystkie prace, które zostaną dostarczone osobiście lub przesyłką pocztową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16.03.2020 do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku lub do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na adres:
Skansen Wsi Pogórzańskiej 38-311 Szymbark lub Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, ul. Wróblewskiego 10A, 38-300 Gorlice

Szczegóły konkursu tutaj.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy!

inf. i foto: UMWM

Gorlice - najnowsze informacje