poniedziałek, 13 listopada 2023 12:12

Ta sprawa spod Krakowa wstrząsnęła Polską. 17-latek nagrał jak znęca się nad chłopcem

Autor Norbert Kwiatkowski
Ta sprawa spod Krakowa wstrząsnęła Polską. 17-latek nagrał jak znęca się nad chłopcem

O tej sprawie jest głośno w całej Polsce. Policjanci z Krakowa zatrzymali 17-latka, który nagrał i opublikował w internecie, jak znęca się nad dużym młodszym chłopcem.

10 listopada w mediach społecznościowych ukazało się nagranie, na którym widać jak starszy chłopiec bije i upokarza młodszego od siebie. Zdarzenie to miało miejsce w podkrakowskich Michałowicach. Chwilę po ukazaniu się filmiku w mediach, informacja ta dotarła do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy błyskawicznie zajęli się sprawą.

Niecałe dwie godziny później, funkcjonariusze ustalili i kolejno zatrzymali sprawcę, którym okazał się 17-latek z gminy Michałowice. Dotarli też do pokrzywdzonego i nawiązali kontakt z jego rodzicami — przyjęli od jednego z nich zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci ustalili też, że do zdarzenia doszło 19 października br.

Kryminalni zatrzymali 17-latka w miejscu jego zamieszkania. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Kolejnego dnia, w sobotę, 17-latek usłyszał zarzuty: uszkodzenia ciała (ze spowodowaniem obrażeń trwających nie dłużej niż 7 dni) i zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Wschód, prowadzi Komisariat Policji w Zielonkach.

Nagranie z tego szokującego zdarzenia udostępniono na X (Twitter).

‌Foto: Facebook/zrzut ekranu/edycja własna

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka