środa, 30 września 2020 12:51

Tarnów: Koronawirus w Szpitalu im. E. Szczeklika. Zakażona pacjentka i część personelu

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Koronawirus w Szpitalu im. E. Szczeklika. Zakażona pacjentka i część personelu

Oddział pulmonologii Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie stał się nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u 11 osób z personelu i jednej pacjentki oddziału. Przyjęcia nowych pacjentów zostały wstrzymane.

Obecność koronawirusa u ponad 70-letniej pacjentki oddziału pulmonologii zasugerowały w minioną niedzielę objawy infekcji. Kobieta została odizolowana od reszty pacjentów, a przeprowadzone testy potwierdziły zakażenie. Pacjentka chorobę przechodzi skąpoobjawowo.

Pozostali pacjenci, znajdujący się na oddziale i personel medyczny został poddany wymazom. Wyniki pokazały, że żaden z pacjentów nie jest zakażony. Koronawirusa potwierdzono jednak u 11 osób z personelu. Osoby te nie mają objawów i nie wymagały hospitalizacji. Decyzją sanepidu zostały skierowane na domową izolację.

W porozumieniu z sanepidem podjęto decyzję, wedle której niezainfekowani pacjenci zostali wypisani z oddziału. Nad pozostałymi, którzy zostali w szpitalu, opiekę sprawuje nowy personel.

Jutro wypisany ma zostać ostatni pacjent. Następnie oddział zostanie zdezynfekowany i wznowione zostaną przyjęcia nowych pacjentów.

fot. Szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje