niedziela, 4 lutego 2024 09:36

Tłumy podczas Gali Noworocznej w Marcinkowicach

Autor Patryk Trzaska
Tłumy podczas Gali Noworocznej w Marcinkowicach

W hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbyła się Gala Noworoczna. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, które wysłuchały koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz czterech solistów.

W sobotę (3 lutego) podczas spotkania, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej „w podziękowaniu za dotychczasową współpracę oraz promowanie kultury i obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny". Odebrał ją szef sądeckich pograniczników gen. bryg. SG Stanisław Laciuga i ppłk Leszek Mieczkowski – dyrygent Orkiestry.

Ponadto, starosta przyznał Nagrodę Specjalną dla Anny Gromali - w podziękowaniu za promocję Sądecczyzny oraz gratulacje i wyrazy uznania za zwycięski występ w realizowanym przez Telewizję Polską programie „Szansa na sukces". Wraz z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem przekazał artystce czek w wysokości 2000 złotych.

–  Piękny koncert, rewelacyjni wykonawcy i wspaniała publiczność! I to wszystko dzisiaj w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach! Właśnie zakończyła się, długo oklaskiwana i wielokrotnie bisowana Gala Noworoczna, którą zorganizowaliśmy w PSC w Marcinkowicach. Muszę z dumą przyznać, że chociaż robiliśmy to po raz pierwszy - wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie! Dziękuję wykonawcom i oczywiście pracownikom Starostwa Powiatowego i PCS, którzy nad wszystkim czuwali. Cieszę się, że nasza propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki filmowej i operetkowej spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Chełmiec i całego Powiatu. Do zobaczenia za rok! - mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Podczas koncertu wystąpili: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, która zaprezentowała utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran, Stanisław Duda – baryton oraz Tomasz Jarosz.

Galę prowadził Stefan Münch.

Fot. Maria Olszowska

źrodło: Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka