czwartek, 22 lutego 2024 14:58

To już 21 lat od złota Adama Małysza w Predazzo. Małyszomania była czymś wyjątkowym [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
To już 21 lat od złota Adama Małysza w Predazzo. Małyszomania była czymś wyjątkowym [WIDEO]

To już 21 lat. Ależ ten czas mija... Dokładnie 22 lutego 2023 roku - nasz wielki mistrz - Adam Małysz zdobył złoty medal mistrzostw świata na dużej skoczni w Predazzo. Przypominamy to wydarzenie , ponieważ Małyszomania była czymś wyjątkowym w naszym kraju...

To jaki wpływ na Polaków miał ten niewielkiego wzrostu skoczek z Wisły nie da się porównać do niczego. Wystarczy wspomnieć, że konkursy skoków narciarskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney oglądało ponad 20 milionów osób, co jest absolutnym rekordem telewizyjnym.

Konkursy opatrzone wyjątkowym komentarzem legendarnego Włodzimierza Szaranowicza - absolutnego maestro słowa wypowiedzianego - były wręcz weekendowym obowiązkiem w każdym polskim domu. Ten duet pojawił się w najbardziej oczekiwanym momencie. Pozwolił wypełnić nie tylko pustkę za brakiem sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej, ale dał poczucie wartości w społeczeństwie.

Tak zdobywał Adam Małysz złoto w Predazzo:

W trakcie swojej fantastycznej kariery Adam Małysz zdobył cztery medale igrzysk olimpijskich, sześć medali mistrzostw świata (cztery złote), wywalczył cztery Kryształowe Kule za Puchar Świata, jako pierwszy Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Taka kariera zasługiwała na wyjątkowe pożegnanie. A o takie mógł się pokusić tylko jeden człowiek. Tak jak skoki Małysza, tak laudacja Włodzimierza Szaranowicza przeszła do historii...

Foto: Wikipedia/Iwona Erskine-Kellie from Vancouver

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka