poniedziałek, 27 czerwca 2022 12:23

To nagranie jest unikatem. Zobacz Pablo Picasso w akcji [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
To nagranie jest unikatem. Zobacz Pablo Picasso w akcji [WIDEO]

O kunszcie i geniuszu Pablo Picasso nie trzeba nikogo przekonywać. Hiszpański artysta zaliczany jest do grona najwybitniejszych i najlepiej rozpoznawalnych malarzy w historii, dlatego tym bardziej warto obejrzeć poniższe nagranie.

Mimo że Picasso znany jest przede wszystkim jako malarz, to jego aktywność artystyczna nie ograniczała się do malowania. Zajmował się również grafiką, ceramiką, rzeźbą. Napisał też ponad 300 wierszy, a także dwie sztuki sceniczne.

Mistrz w akcji:

Pablo Picasso to idealny przykład, który mówi o tym, że nie trzeba ukończyć wyższych studiów, aby osiągnąć sukces w malarstwie. Pablo urodził się w Maladze, 25 października 1881 roku. Pierwszych lekcji rysunku udzielał mu jego ojciec, który sam trochę malował i jako pierwszy zauważył talent u syna.

Picasso studiował w Paryżu, gdzie poznał prace postimpresjonistów. Początkowo tworzył w duchu symbolizmu i neoimpresjonizmu.  Po powrocie do kraju zainspirował się malarstwem Cezanne’a oraz sztuką afrykańską, dzięki czemu zrodził się kubizm.

Pablo Picasso jest postrzegany jako najbardziej twórczy malarz świata. W ciągu kariery obejmującej ponad 78 lat stworzył 13,5 tys. obrazów, 100 tys. szkiców i rysunków oraz 34 tys. ilustracji, które używano w książkach. Wyprodukował 300 rzeźb i wyrobów ceramicznych. Szacuje się, że spośród dzieł, które stworzył podczas swojej kariery, 350 zostało skradzionych.

Foto: Lost in history/Twitter (zrzut ekranu)

Małopolska - najnowsze informacje