poniedziałek, 23 sierpnia 2021 19:06

23 strażaków na Rysach. Co tam robili?

Autor Edyta Sowa
23 strażaków na Rysach. Co tam robili?

Ten wyczyn wzbudził wielkie zainteresowanie, jesteśmy pełni podziwu dla grupy Śmiałków, którzy pewnie znajdą naśladowców, tym bardziej że zrobili to w szczytnym celu, jako akcję informacyjną i zachętę dla tych, którzy chcą oddając krew uratować komuś życie. A wszystko zaczęło się tak:

Witam wszystkich druhów i druhny z całej Polski, osoby życzliwe mojej idei, którą niosę. Dnia 21.08.2021 r. o godz. 6:00 z parkingu Palenica Białczańska rozpocznę lub inaczej będę podejmował próbę wejścia na najwyższy szczyt w Polsce - RYSY oczywiście w mundurze bojowym wraz w pełnym oporządzeniu- rzucił na swoim blogu "Strażak na szlaku".

Apel

Tak rozpoczął swój apel właściciel bloga "Strażak na szlaku", skierował go do innych odważnych i lubiących wyzwania ratowników. I prawdopodobnie było to  pierwsze takie wejście w historii, w góry, Strażaków w mundurach, do tego w szczytnym celu.

Kto tylko może ubiera mundur i ODO lub PSP R1 lub bez. Zróbmy to razem, pokażmy, że jest nas wielu, ludzi dobrego serca. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na wzięcie udziału w wyprawie mojego życia, by wesprzeć Walczących Chorych z nowotworami, jak również zwrócić uwagę na Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku fundacji DKMS.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego.

Odzew

Niemal miesiąc jak propozycja pojawiła się na FB Strażaka taki odzew! Zaskoczył nawet organizującego akcję: Stało się. 23 śmiałków odpowiedziało na wyzwanie Rysy 2021r., by zapisać się w historii zdobycia najwyższej góry w Polsce w pełnym oporządzeniu bojowym. Trasa wiodła przez Morskie Oko, Czarny Staw, Buła pod Rysami i Rysy 2503 m. n. p. m. Razem możemy wszystko, gasić pożary, ratować osoby z wypadków, ale również wesprzeć Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim druhom i druhnom za udział w wyprawie.

Jak pomóc?

Można pomagać na różne sposoby, organizować się w grupy, zapraszać znajomych do udziału w podobnych akcjach. Każda taka inicjatywa, taki czasem mały gest może uratować czyjeś życie. Jak to zrobić dowiedz się tutaj: https://www.dkms.pl/dzialaj/pomoz-inaczej

info: FB Strażak na szlaku

Podhale

Podhale - najnowsze informacje