piątek, 20 sierpnia 2021 17:46

„To rowerowy festiwal dla całych rodzin”. Małopolska Tour powraca!

Autor Mirosław Haładyj
„To rowerowy festiwal dla całych rodzin”. Małopolska Tour powraca!

Po roku przerwy powraca jedna z największych imprez rowerowych w Małopolsce! 29 sierpnia do Starego Sącza zawita rajd rowerowy Małopolska Tour 2021, a wraz z nim wiele atrakcji jak pokazy dirt jumpingu, ogromna strefa dla dzieci, pumptrack, kids race oraz rockowy koncert muzycznej gwiazdy – Nocny Kochanek.

O tym jakie jeszcze atrakcje czekają na uczestników oraz dlaczego ta rowerowa impreza dla fanów dwóch kółek jest tak ważna dla jego organizatora – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego opowiada  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Pięć tras i inne atrakcje

Tegoroczny rajd zostanie poprowadzony pięcioma trasami! Do wyboru będą odcinki o różnej długości i zróżnicowanej trudności (od 13 do 43 kilometrów) tak aby każdy rowerzysta, niezależnie od wieku i zaawansowania mógł cieszyć się jazdą i wspaniałymi widokami! Będzie można wybrać płaską trasę jak i wytrzymałościowy wjazd do schroniska na Przehybę! Zatem organizatorzy zapraszają nie tylko zaprawionych długodystansowców ale także całe rodziny z dziećmi!

Z pewnością będzie to prawdziwe święto rowerzystów i doskonała okazja do zapoznania się z przepięknymi walorami turystycznymi drogowych tras rowerowych w Małopolsce!

Po starcie rajdu zostanie uruchomione miasteczko Małopolska Tour, w którym zarówno dla uczestników rajdu jak i wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich będą widowiskowe pokazy ekstremalnych skoków w wykonaniu najlepszych zawodników w Polsce i Europie!

Odbędzie się także wyjątkowy KIDS RACE, czyli wyścig dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami! Do startu mogą przystąpić nawet dzieci na rowerkach biegowych! Ponadto najmłodsi będą mogły spędzić wiele godzin na różnego typu atrakcjach i zabawach po zakończeniu rajdu! Będzie to doskonała nagroda dla dziecka za ukończenie rajdu!

Będziemy także świadkami rowerowych spektakli z ogromną dawką humoru i licznych pokazów. Każdy będzie mógł spróbować sił w jeździe na profesjonalnym pumptracku czy skorzystać z porad w Akademii Bezpiecznego Rowerzysty! Nie zabraknie licznych stoisk związanych  z rowerami i turystyką  czy foodtrucków!

W miasteczku znajdzie się także dozorowany parking rowerowy, w którym będzie można zostawić swój rower po rajdzie! Należy tylko mieć ze sobą zapięcie rowerowe!

Warto wybrać się tego dnia do Starego Sącza i uczestniczyć w rajdzie i imprezie! Wspaniały klimat, cudowne widoki podczas rajdu i zabawa! Tak będzie podczas tegorocznego Małopolska Tour!

Małopolska Tour plakat z wydarzenia/Fot.: UMWM
Małopolska Tour plakat z wydarzenia/Fot.: UMWM

ZAPISY NA RAJD: całkowicie bezpłatnie na stronie www.malopolskatour.pl (ograniczona ilość miejsc)

DLA STARTUJĄCYCH: okazjonalna koszulka, mapka, numer startowy, napój, poczęstunek, medal

HARMONOGRAM:

10:30  Start biura zawodów

10:30  Start miasteczka Małopolska Tour

12:00  Start rajdu

13:00  Rozpoczęcie pokazów

16:00  Kids race

19:00  Koncert Nocny Kochanek

MIEJSCE: Stary Sącz, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania , ul. Papieska 10

KOLEJNY PRZYSTANEK: 12.09.2021, Wadowicach, Stadion Miejski przy ulicy Błonie. Na zakończenie  ekstremalne widowisko Sound of Gravity, które łączy niesamowite rowerowe ewolucje na wysokości drugiego piętra synchronizowane z pirotechniką i muzyką zespołu Queen!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fot.: ilustracyjne, unsplash

Małopolska - najnowsze informacje