niedziela, 6 września 2020 13:27

Tradycyjny żuraw a mobilny żuraw wieżowy, czyli jak zwiększyć obroty w budowlance

Autor Głos 24
Tradycyjny żuraw a mobilny żuraw wieżowy, czyli jak zwiększyć obroty w budowlance

Uważa się, że na rozwój branży budowlanej wpływa co najmniej kilka czynników, wśród których na pierwszym miejscu wymienia się spadek cen materiałów budowlanych, większą liczbę firm (i pracowników zza wschodniej granicy), czy też niższe ceny przez nie proponowane.

Niestety zapomina się często o tym, jak wielki wpływ na wzrost zainteresowania inwestycjami budowlanymi, mają maszyny a konkretnie - ich ewolucja techniczna. Rosnący ich potencjał doskonale widać na przykładzie mobilnych żurawi wieżowych, które - jeszcze kilkanaście lat temu - u wielu inwestorów były nie do pomyślenia.

Żurawie budowlane: następny poziom
Powstanie mobilnych żurawi wieżowych, było naturalną konsekwencją oczekiwania na wprowadzenie zunifikowanych maszyn, zdolnych do transportu towarów o dużej masie i to z wykorzystaniem autonomicznej platformy napędowej. Owszem, pośrednim "projektem ewolucji technicznej" były rzecz jasna mobilne dźwigi budowlane, ale nie spełniały się(i nie spełniają się) tak dobrze w roli urządzeń, mających realizować inwestycje z zakresu budownictwa wysokościowego.

Cechy klasycznego żurawia mobilnego

1. Samowystarczalność - maszyna ta posiada własny, autonomiczny i kompletny napęd. Nie trzeba do niej podłączać ani jakichkolwiek jednostek napędowych, ani też zewnętrznych zbiorników z paliwem. Jest ona całkowicie samowystarczalna, również pod względem zasilania elektrycznego.
2. Wygoda obsługi - mobilne żurawie charakteryzują się bardzo dobrą ergonomią obsługi. Posiadają one wygodną, często klimatyzowaną kabinę, w której znajduje się dość miejsca dla dwóch osób (choć w większości, posiadają one obsługę jednoosobową). Ponadto ergonomii użytkowania sprzyjają wygodne manipulatory, które zastąpiły toporne przełączniki i dźwignie.

3. Ekonomia pracy - projektanci mobilnych żurawi budowlanych, poprzez ekonomię pracy rozumieją nie tylko niski stan zużywanych przez maszynę zasobów, ale przede wszystkim jej wysoką efektywność pracy, przy jednoczesnym, bardzo małym zużyciu energii na niepotrzebne prace. Sprzyja temu zastosowanie wspomnianego podwozia z zaimplementowanym, autonomicznym napędem.

Niższe koszty pracy

Nowoczesne urządzenia budowlane, wpływają również na wzrost zainteresowania branżą budowlaną poprzez redukcję kosztów zatrudnienia. W dotychczasowych żurawiach, pracę wykonywała co prawda jedna osoba, ale jego przeniesienie wiązało się z wykorzystaniem dużej liczby specjalistów.

Mobilne żurawie budowlane całkowicie eliminują ten problem. Operator żurawia może - oprócz wykonywania podstawowych czynności - przemieścić swój żuraw w dowolnie inne miejsce, które jest zalecane ze względu na bieżący proces technologiczny. Tym samym, maszyny te są zdolne do realizacji kilku inwestycji, nadzorowanych przez różnych inwestorów (co redukuje koszty wynajęcia takiego żurawia).

Podsumowanie

Mobilne żurawie budowlane, to zaawansowane maszyny, które zrewolucjonizowały rynek usług budowlanych na terenie naszego kraju. Jeśli również jesteś inwestorem i szukasz firmy, która może pomóc Ci wynająć taki sprzęt, koniecznie sprawdź ofertę marki Lambor, która oferuje dostęp do szerokiej gamy maszyn budowlanych.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka