środa, 20 lipca 2022 09:46

Tragedia na torach w Jodłówce

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia na torach w Jodłówce

W środę (20 lipca) przed godziną 10 w miejscowości Jodłówka (gmina Rzezawa) doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg. Tor w kierunku Tarnowa z Krakowa jest całkowicie zablokowany. Pociągi jadące tą trasą mogą mieć opóźnienia.

Do tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 10, na pograniczu miejscowości Jasień oraz Rzezawa. Pociąg relacji Kraków-Zagórz śmiertelnie potrącił mężczyznę.

– Przed godziną 10 dostaliśmy zawiadomienie o tym, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj w miejscowości Jodłówka na terenie powiatu bocheńskiego. Pociąg relacji Kraków-Zagórz śmiertelnie potrącił mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Maszynista pociągu został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny potrącenia tego mężczyzny przez pociąg

– powiedział w rozmowie z Głos24, sierż. szt. Daniel Bułatowicz - rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Na razie nieznana jest tożsamość ofiary. Nie wiadomo również jak ta osoba znalazła się na torach. Na miejscu pracują śledczy. Tor jazdy w kierunku Tarnowa jest całkowicie zablokowany. Pociągi jadące tą trasą mogą mieć opóźnienia.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje