wtorek, 9 kwietnia 2024 07:09

Tragiczny finał kłótni lokatorów. Cztery ciosy nożem

Autor Katarzyna Domagała
Tragiczny finał kłótni lokatorów. Cztery ciosy nożem

W gminie Liszki doszło do tragicznego finału kłótni dwóch mężczyzn. Jeden z nich zadał drugiemu cztery ciosy nożem w plecy. 32-latek usłyszał zarzuty.

Policjanci z powiatu krakowskiego namierzyli i zatrzymali 32-latka z gminy Liszki, który podczas kłótni ze swoim lokatorem zadał mu kilka ciosów nożem w okolicy pleców. Jak relacjonuje policja, wcześniej podejrzany miał podać mężczyźnie narkotyk.

Mefedron i nóż

Do kłótni doszło w ubiegły czwartek, 4 kwietnia. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zranieniu mężczyzny przy użyciu noża, do czego miało dojść na terenie jednego z domów w gminie Liszki. Policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę, z ranami ciętymi w okolicach pleców i ręki. Służby medyczne przetransportowały rannego do szpitala.

Policjanci ustalili, że poszkodowany mężczyzna mieszkał wspólnie z 32-letnim lokatorem oraz że to właśnie on jest odpowiedzialny za całe zdarzenie. Podał on bowiem pokrzywdzonemu środek odurzający - mefedron. Następnie doszło do kłótni i napaści z nożem.

Zarzuty

32-latek został zatrzymany przez policję na przystanku autobusowym. Usłyszał też trzy zarzuty: kierowania gróźb uszkodzenia ciała wobec pokrzywdzonego, udzielenia mu mefedronu oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez zadawanie ciosów nożem. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Małopolska

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka