środa, 18 czerwca 2025 12:12, aktualizacja 4 godziny temu

Trzyletnie dziecko potrącone na parkingu w Oświęcimiu. Chwilowa nieuwaga zakończyła się w szpitalu

Autor Norbert Kwiatkowski
Trzyletnie dziecko potrącone na parkingu w Oświęcimiu. Chwilowa nieuwaga zakończyła się w szpitalu

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 17 czerwca, po godzinie 18:00 na jednym z parkingów przy ulicy Legionów w Oświęcimiu.

Jak ustalili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, do zdarzenia doszło, gdy matka chłopca pakowała do auta hulajnogę. W tym czasie jej syn niespodziewanie wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód marki Volkswagen Touran, kierowany przez 40-letniego mieszkańca Oświęcimia.

– Chłopiec był przytomny, został natychmiast przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do placówki medycznej. Lekarze stwierdzili u niego uraz głowy i klatki piersiowej

– informuje Małopolska Policja.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności procesowe. Trwa postępowanie, które ma na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność, szczególnie w miejscach, gdzie poruszają się pojazdy.

Foto: KPP Oświęcim

Obserwuj nas w Google News

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka