sobota, 15 czerwca 2019 16:13

Tymbark: Promesa dla strażaków ochotników

Autor Marzena Gitler
Tymbark: Promesa dla strażaków ochotników

7 czerwca w Łącku (pow. nowosądecki) marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka przekazali przedstawicielom 32 gmin z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego i nowotarskiego promesy gwarantujące przyznanie dotacji w ramach programu Małopolskie Remizy 2019. W wydarzeniu uczestniczyły również radne województwa Marta Mordarska i Urszula Nowogórska.

W tym roku z programu skorzysta m.in. jednostka OSP Łętowe, która zamierza rozbudować garaż. – poinformowała na swojej stronie Gmina Mszana Dolna. Strażacy zlecili wykonanie dokumentacji, a gmina złożyła wniosek. Na razie objął on I etap zamierzenia, czyli stan surowy zamknięty. Termin realizacji tej części zadania upływa w październiku br. Środki finansowe od Marszałka Województwa stanowią część kosztów zadania. Brakującą część zabezpieczono w budżecie Gminy Mszana Dolna. W Łącku Prezes OSP w Łętowem Grzegorz Kołodziej i Katarzyna Szybik w imieniu Wójta Gminy odebrali od Marszałka promesę na kwotę 48 tys. zł. Wartość I etapu inwestycji oszacowano na około 130 tys. zł.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” do powiatu limanowskiego trafiło ponad 229,7 tys. zł dla strażaków z gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Łukowica, Tymbark i Mszana Dolna.

inf. UG Tymbark, foto: OSP Łętowe

Limanowa - najnowsze informacje