czwartek, 22 lipca 2021 12:41

Tysiąc kilometrów zabytkowym pojazdem. Rajd "Tylko dla zuchwałych" przejedzie przez Małopolskę

Autor Marzena Gitler
Tysiąc kilometrów zabytkowym pojazdem. Rajd "Tylko dla zuchwałych" przejedzie przez Małopolskę

Oświęcim, Wieliczka, Niepołomice i Bochnia to miasta, do których zawita Rajd "Tylko dla zuchwałych". W drugiej II edycji rajdu zabytkowymi samochodami szlakiem miast i miejsc UNESCO zawodnicy przemierzą trasę od Jawora do Zamościa - 1000 kilometrów.

W niedzielę, 25 lipca z płyty Rynku w Jaworze (woj. dolnośląskie) wystartuje II edycja „Rajdu Tylko dla Zuchwałych”. Zabytkowe samochody ruszą szlakiem miast i miejsc UNESCO na południu Polski do Zamościa. Zatrzymają się m.in. w Oświęcimiu, Wieliczce, Niepołomicach i Bochni. Naczelnym celem rajdu jest wytyczenie nowego szlaku turystycznego, który połączy te wyjątkowe miejsca.

rajd zabytkowe pojazdy rajd tylko dla zuchwałych Jawor
Rajd "Tylko dla zuchwałych" przejedzie przez Małopolskę - graf. Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Tegoroczna edycja rajdu ma charakter zarówno rekreacyjny jak i krajoznawczy. Popularyzuje turystykę samochodową, przybliżając wyjątkowe miasta i miejsca Polski z najciekawszymi zabytkami w kraju.

Inicjatorem rajdu, który swoją pierwszą edycję miał w 2020 roku jest Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Wtedy przemierzył trasę Jawor - Rozewie.

Rajd jest dużym wyzwaniem dla uczestników i ich nietuzinkowych pojazdów. Warunkiem udziału jest posiadanie pojazdu klasycznego, o wieku powyżej 30 lat. W tegorocznej edycji na ulicach miast, które odwiedzą, będzie można podziwiać 30 pięknych, zabytkowych aut. Finał wydarzenia zaplanowano w Zamościu.

fot.: Fb. Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje