środa, 30 sierpnia 2023 14:26

Ubliżał Ukraince w Krakowie. Teraz grożą mu surowe konsekwencje

Autor Patryk Trzaska
Ubliżał Ukraince w Krakowie. Teraz grożą mu surowe konsekwencje

Krakowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia zarejestrowanego na nagraniu, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy. Kobieta złożyła już wezwania w tej sprawie.

W związku z materiałem filmowym, który w dniu wczorajszym został opublikowany w przestrzeni medialnej, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy, krakowscy policjanci podjęli czynności celem zbadania czy na przedstawionym nagraniu nie doszło do złamania prawa.

Wczoraj (29 sierpnia) policjanci nawiązali kontakt z poszkodowaną kobietą, ustalając, że następnego dnia zgłosi się ona do policyjnej jednostki celem złożenia zeznań w tej sprawie.

Dzisiaj (30 sierpnia), po godzinie 12 w krakowskiej komendzie miejskiej kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak ustalono sytuacja przedstawiona na nagraniu miała miejsce w rejonie Nowej Huty. Zgromadzony przez policjantów materiał w tej sprawie zostanie przekazany do prokuratury celem oceny prawno-karnej.

Po przeanalizowaniu materiałów policjanci będą podejmować dalsze kroki w tej sprawie. Ponadto, dzisiaj w godzinach popołudniowych mężczyzna uwidoczniony na nagraniu zgłosił się do policyjnej jednostki, gdzie zostaną z nim przeprowadzone dalsze czynności.

inf. Małopolska Policja

fot. policja.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka