poniedziałek, 8 stycznia 2024 11:54

Utrudnienia dla kierowców. nowa organizacja ruchu na Salwatorze

Autor Mirosław Haładyj
Utrudnienia dla kierowców. nowa organizacja ruchu na Salwatorze

Przebiegają prace modernizacyjne na ulicach Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki. Planowany jest kolejny etap czasowego uregulowania ruchu na obszarze Salwatora od nadchodzącej soboty, 13 stycznia. W ramach tego etapu zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Tadeusza Kościuszki, Księcia Józefa i Królowej Jadwigi.

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na ulicach Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki, planowane jest całkowite zamknięcie wlotu ulicy Królowej Jadwigi do Tadeusza Kościuszki. Jedynie z ulicy Księcia Józefa będzie nadal możliwy dojazd dla autobusów do tymczasowej pętli autobusowej, zlokalizowanej w sąsiedztwie klasztoru norbertanek, oraz dla potrzeb dojazdu do samego klasztoru. Dojazd do ulicy św. Bronisławy będzie możliwy od strony ulicy Księcia Józefa. Prace obejmują wymianę torowiska, renowację chodników oraz kompleksową modernizację infrastruktury podziemnej, a także remont mostku nad Rudawą oraz pętli tramwajowej "Salwator".

Priorytetowym celem projektu jest poprawa komfortu podróży tramwajami, których po zakończeniu prac charakteryzować będzie cisza i znaczne ograniczenie drgań. Dodatkowo modernizacja ma na celu zwiększenie dostępności tego obszaru i dostosowanie ulic do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa SA oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, a wykonawcą prac jest firma ZUE SA, z którą podpisano umowę na kwotę 94 mln złotych.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka