środa, 2 września 2020 10:52

[Video] Organizują antycovidowe naloty na sklep bez maseczek: „Prawo stoi po naszej stronie!”

Autor Mirosław Haładyj
[Video] Organizują antycovidowe naloty na sklep bez maseczek: „Prawo stoi po naszej stronie!”

Film został nagrany w jednym ze sklepów sieci Netto w Rudzie Śląskiej.

Antycovidowa grupa pojawiła się w jednym ze sklepów sieci Netto w Rudzie Śląskiej w celu dokonania zakupów.

Jesteśmy w Rudzie Śląskiej w Netto, zobaczymy teraz, co się wydarzy

tłumaczy rejestrująca zdarzenie kobieta.

Jedna z uczestniczek "nalotu" tłumaczyła, że założeniem akcji było sianie prawdy, a nie strachu. Uczestnicy zgromadzenia uważają, że prawo stoi po ich stronie, ponieważ dostrzegają różnicę między ustawą a rozporządzeniem. Osoba rejestrująca wydarzenie podkreśla, że robiący zakupy w maseczkach wierzą jedynie w obecność wirusa na terenie sklepu, bo po jego opuszczeniu ściągają maseczki.

Zdejmij maskę!

– zachęcał znajdujące się w sklepie osoby jeden z członków nalotu.

Nagrywająca film kobieta, postanowiła napić się wody, przed dotarciem do kasy, w celu sprawdzenia, czy, mimo braku maseczki, zostanie ona obsłużona:

Napój, który jest też rozpoczęty, też musi być skasowany, bo wtedy nie mogą nie skasować, bo musieliby pokryć koszty w sklepie, prawda? A mi się bardzo chce pić.

Czy grupa została obsłużona?

W pewnym momencie w sklepie pojawił się policjant tłumaczący, że, jeśli ktoś łamie regulamin, nie musi być obsługiwany. Funkcjonariusz poinformował zgromadzonych w sklepie o zamiarze sporządzeniu notatki. Antycovidowa grupa zagroziła, że skieruje sprawę do sądu. Zgromadzeni domagali się spisania danych osobowych wszystkich osób bez maseczek oraz sprzedawczyni, która odmówiła im obsługi. Członkowie nalotu, w nawiązaniu do słów policjanta, poprosili o wgląd do regulaminu sklepu, ten jednak nie trafił w ich ręce.

Więcej w filmie:

'Nalot' antycovidowy na market ;)

Uczta się :) i organizujta ;) Można? Można. Super grupa, super akcja i podekscytowana Koźmińska Maria ❗️🇵🇱 (miałem tam być - ale mnie przymknęli na 48h)

Posted by KR-tv on Sunday, August 30, 2020

Profil KR-tv informuje za pośrednictwem Facebooka o kolejnej zorganizowanej akcji, tym razem odbędzie się ona w podwarszawskich Jankach, na terenie sklepu IKEA. Wydarzenie zostało zatytułowane: „Zakupy wolnych ludzi w IKEA Janki”.

Inf. i foto: Facebook/ KR-tv

Polska

Polska - najnowsze informacje