piątek, 9 kwietnia 2021 13:37

Vienna Life rezygnacja - jakie czekają na Ciebie opłaty?

Autor Artykuł sponsorowany
Vienna Life rezygnacja - jakie czekają na Ciebie opłaty?

Chcesz zrezygnować z polisolokaty w Skandia? Nie wiesz, czy jest możliwe odzyskanie 100% wartości rachunku? Jak możesz odzyskać pieniądze, potrącone tytułem świadczenia wykupu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu. Spora dawka informacji dla wszystkich, którzy chcieliby zrezygnować z polisolokaty i uzyskać 100% wartości rachunku.

1. Vienna Life Rezygnacja - wszystko zaczyna się od analizy prawnej

2. Likwidacja ubezpieczenia - to nie takie trudne

3. Czy odzyskasz pobrane pieniądze?

W roku 2014 i 2015 zakończyły się postępowania UOKiK w sprawie naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Takich działań dopuściło się między innymi Towarzystwo Ubezpieczeniowe Skandia, które do końca 2015 roku oferowało tak zwane polisolokaty, czyli umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Z uwagi na wile skarg konsumentów polisy zostały objęte postępowaniem UOKiK. Jak się okazało w postępowaniu, umowy oferowane przez Skanię swoimi zapisami naruszają zbiorowy interes konsumentów . O co dokładnie chodzi? Przeczytasz w dalszej części artykułu. Więcej informacji na temat ubezpieczeń UFK dawnej Sakndii (po zmianie nazwy Viann Life)  znajdziesz na stronie: https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/. Dowiesz się z niej jak odzyskać pieniądze ze swojej polisolokaty!

Vienna Life Rezygnacja - wszystko zaczyna się od analizy prawnej

Jak zawsze, wszystko rozpocznie się od analizy prawnej, w której zostanie kompletnie sprawdzona Twoja umowa z firmą Skandia Vienna Life. Wszystko po to, aby wskazać skuteczną drogę postępowania. Dlaczego? Ponieważ, jak zostało udowodnione w postępowaniach przeprowadzonych prze UOKiK, wszystkie finansowe następstwa zawarcia umowy czy też jej wypowiedzenia obciążały właściciela polisy. Zapisy te naruszają równowagę umów i słuszności kontraktowej. W postępowaniu prezes UOKiK zwrócił uwagę na koszty akwizycji, które w całości zostały przerzucone na konsumentów.
Przeprowadzona analiza umów z Vienna Life wykazała, że to wyłącznie ubezpieczony ponosi ryzyko inwestycyjne związane z  umową. Wysokie koszy zarządzania polisą powodują, że szansa na osiągniecie zysku nawet w długim terminie jest niewielka. Warto więc zastanowić się nad sensem kontynuacji umowy i rozważyć możliwość jej likwidacji.

Likwidacja ubezpieczenia - to nie takie trudne!

Nawet po podpisaniu wiążącej umowy z ubezpieczycielem możliwa jest likwidacja samego ubezpieczenia. Istnieją firmy, jak na przykład ta podana w linku na początku tekstu, które przeprowadzają swoich klientów przez kompletny proces likwidacji polisy w Vienna Life. Zrobisz to więc szybko, skutecznie, a przy tym bez ryzyka! Myślisz, że stracisz pieniądze ze względu na zapisy w umowie mówiące o karach umownych? Nic z tych rzeczy!

Czy odzyskasz pobrane pieniądze?

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy kancelarii specjalizującej się sprawach związanych ze zwrotami środków z ubezpieczeń UFK, możesz liczyć na odzyskanie wartości rachunku na dzień rozwiązania umowy. Profesjonaliści kompleksowo zajmą się Twoją sprawą, skompletują niezbędną dokumentację, jaką wygenerowała Twoja współpraca z firmą Skandia / Vienna Life. Przygotują stosowne pisma i będą reprezentować Cię w sądzie. Dzięki tysiącom wydanych wyroków przez sądy wszystkich instancji także Sad Najwyższy prawdopodobieństwa wygrania sprawy przez konsumenta jest bliskie stu procent. Dlatego warto zawalczyć o swoje pieniądze podejmując współprace z wyspecjalizowaną kancelarią.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka