sobota, 3 grudnia 2022 11:00

W DPS-ie doszło do kradzieży. Sprawca ukradł 10 tys. zł!

Autor Katarzyna Jamróz
W DPS-ie doszło do kradzieży. Sprawca ukradł 10 tys. zł!

W  jednym z domów pomocy społecznej w Gorlicach doszło do kradzieży. Policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę i odzyskali skradzione pieniądze.

W czwartek (1 grudnia) w godzinach porannych, policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, zostali wezwania do jednego z domów pomocy społecznej na terenie miasta, gdzie miało dojść do kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 10 tys. złotych. Pokrzywdzonym okazał się jeden z pensjonariuszy.

– Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia szczegółów zdarzenia. Następnie bardzo szybko wytypowali osobę, która mogła być sprawcą kradzieży, a po przeszukaniu pokoju w którym przebywał ujawnili zarówno skradzioną saszetkę z kopertą oraz 10 tys. zł. Jak się okazało były to pieniądze, które dzień wcześniej zostały skradzione, a których część sprawca zdążył już wydać. Na miejsce zdarzenia została wezwana grupa dochodzeniowo śledcza, która zabezpieczyła ślady. Sprawcą okazał się być 65-letni pensjonariusz domu pomocy społecznej, który przyznał się do winy

– informuje asp. szt. Gustaw Janas, oficer prasowy KPP w Gorlicach.

Za popełniony czyn, sprawcy może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

Inf. KPP Gorlice
Fot. Ilustracyjne/Edycja własna

Gorlice - najnowsze informacje