poniedziałek, 31 maja 2021 14:04

W Libiążu mężczyzna próbował porwać dziecko z placu zabaw. Pomogły dziewczynki oraz ojciec jednej z nich

Autor Norbert Kwiatkowski
W Libiążu mężczyzna próbował porwać dziecko z placu zabaw. Pomogły dziewczynki oraz ojciec jednej z nich

To były prawdziwe chwile grozy, które mogły skończyć się tragedią podobną do straszliwej historii jaką przeżył śp. 11-letni Sebastian. W Libiążu, 27 maja br. na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna z informacją, że ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć siedmiolatka z placu zabaw.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia i przejąć zatrzymanego. Wszystko działo się błyskawicznie i z całą pewnością na wielkie brawa zasługuje nie tylko ojciec jednej z dziewczynek bawiących się na placu zabaw, ale przede wszystkim... dzieci, które tam były i znakomicie zareagowały.

Z ustaleń i zeznań wynika, że w okolicach placu zabaw pojawił się 65-letni mężczyzna. Po chwili zaczął on wykrzykiwać  do dzieci, raz że je „kocha” a po chwili, że je „nienawidzi”. W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok.

Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami, dzieciom udało się wyswobodzić chłopca.  Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod  numer alarmowy.

Mężczyzna który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie na następny dzień zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.Policjanci ustali także, że przed tym jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw,  miało dojść do podobnej sytuacji. Małoletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę  - jak wynikało z relacji małoletnich świadków.

Nauczeni tragiczną historią 11-letniego Sebastiana oraz widząc osobę z poważnymi skłonnościami do pedofilii - wszyscy możemy się zapytać, czy kara 5 lat pozbawienia wolności dla takiej osoby to słuszny wymiar? Ten człowiek ponownie może być na wolności...

Info oraz foto: małopolska.policja.gov.pl

Chrzanów - najnowsze informacje