poniedziałek, 13 września 2021 13:38

W Myślenicach uruchomioną ważną linię autobusową. Ma usprawnić ruch m.in. do Krakowa

Autor Norbert Kwiatkowski
W Myślenicach uruchomioną ważną linię autobusową. Ma usprawnić ruch m.in. do Krakowa

Od poniedziałku w Myślenicach ruszyła nowa linia autobusowa "M0". Jej trasa ma znacznie usprawnić dojazd mieszkańców pobliskich miejscowości do centrum,  a także do przystanków, z których odjeżdżają autobusy do Krakowa.

Trasa będzie rozpoczynać się od Zarabia, przez centrum, na Górne Przedmieście i osiedle Tysiąclecia, a potem znów przez centrum na Dolne Przedmieście.

- Chodziło nam o to, żeby mieszkańcy mieli możliwość przemieszczania się nie tylko po mieście, ale przede wszystkim, żeby można ich było zbierać w jednym miejscu. Wszystko po to, żeby mogli się przesiadać na linię międzymiastową Kraków-Myślenice - wyjaśniał  w rozmowie z telewizją "Myślenice ITV" Mateusz Suder, zastępca burmistrza.

Już teraz wiadome, że autobusy nowo powstałej  linii M0 będą kursować od poniedziałku do piątku, co pół godziny w godzinach szczytu, a poza szczytem co godzinę.

Kolejna zmiana będzie dotyczyć popularnych "żółtych autobusów" PKS-u z Krakowa do Myślenic. Od poniedziałku będą odjeżdżać z dworca w Myślenicach, z klolei w drugą stronę z Małopolskiego Dworca Autobusowego w Krakowie.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje