czwartek, 10 czerwca 2021 13:22

Kraków. W sobotę do zoo, w niedzielę w dolinki podkrakowskie i do puszczy

Autor Marzena Gitler
Kraków. W sobotę do zoo, w niedzielę w dolinki podkrakowskie i do puszczy

MPK w Krakowie uruchomiło specjalne linie autobusowe. Dzięki temu mieszkańcy mogą wygodnie dotrzeć do terenów rekreacyjnych poza miastem. Jak pojadą w najbliższy weekend?

1 maja MPK w Krakowie uruchomiło specjalne linie autobusowe. Dzięki temu mieszkańcy mogą wygodnie dotrzeć do terenów rekreacyjnych poza miastem. Linie będą kursować w weekendy i dni świąteczne w zależności od pogody.

Powstanie linii podmiejskich poprzedziły konsultacje z mieszkańcami. Wzięło w nich udział ponad 3,5 tys. osób. Najwięcej - 93,3% opowiedziało się z uruchomieniem linii autobusowej do Ojcowa. 88,5% poparło pomysł łatwiejszego dojazdu do Niepołomic, 87,2 do dolinek krakowskich a 75,2% do Przylasku Rusieckiego, gdzie już w wakacje ma zostać otwarte nowe kąpielisko. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Na majówkę za miasto. Ruszają nowe linie specjalne [Zobacz trasy!]
Kraków wiadomości. Krakowianie już w najbliższą sobotę będą mogli łatwiej dojechać do położonych pod Krakowem najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Specjalne linie autobusowe zawiozą ich do Ojcowa, Puszczy Niepołomickie oraz Doliny Będkowskiej i to w promocyjnej cenie.

MPK zwiększyło również liczbę kursów na liniach 100, 101 i 134 (dojazd do kopca Kościuszki, Lasu Wolskiego i zoo) oraz zapowiedziało uruchomienie po raz kolejny linii sezonowych nr 352 i 427 (dojazd do Kryspinowa oraz Bagrów). Jak linie rekreacyjne pojadą w najbliższy weekend?

W najbliższy weekend, 12 i 13 czerwca, uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii nr 134, a także linia wspomagająca nr 434 do zoo. Z kolei w niedzielę, 13 czerwca, będą kursować autobusowe linie rekreacyjne do Będkowic, Ojcowa i Puszczy Niepołomickiej.

Linie autobusowe do zoo (w sobotę i niedzielę):

  • nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co 15 minut
  • nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co 15 minut

Linie rekreacyjne (w niedzielę):

  • LR0„Osiedle Podwawelskie” – rondo Grunwaldzkie, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej, rondo Ofiar Katynia, ul. Jasnogórska, Szyce, Biały Kościół, Murownia, Czajowice, Sąspów, Ojców – „Ojców Zamek”
  • LR1 „Nowy Kleparz” – al. Słowackiego, al. Mickiewicza, al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej, ul. Kamieńskiego, ul. Wielicka, autostrada A4, droga krajowa nr 75 – „Niepołomice Puszcza” (powrót: droga krajowa nr 75, „Niepołomice Rynek”, droga wojewódzka nr 964, autostrada A4)
  • LR8„Bronowice Małe” – ul. Balicka, ul. Armii Krajowej, ul. Radzikowskiego, ul. Pasternik, droga krajowa nr 79, Zabierzów, Bolechowice, Więckowice, Kobylany – „Będkowice Pętla”

Linia kursują w godz. ok. 8.00-19.00. Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Linie rekreacyjne wchodzą w skład sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), promocyjnie mogą się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Natomiast osoby posiadające bilety wyłącznie na strefę drugą, promocyjnie mogą poruszać się liniami rekreacyjnymi po strefie pierwszej (miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego, będą mogły skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

foto: Fb. Zoo Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje