W ciągu 3 dni w Małopolsce na Covid-19 zmarły 4 osoby. Trzy z nich to ofiary ogniska zakażenia w Tuchowie w powiecie tarnowskim. Czwarta osoba, to 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wadowickiego.
Jak poinformował dzisiaj Małopolski Urząd Wojewódzki, mężczyzna był mieszkańcem Barwałdu Górnego w gminie Kalwaria Zebrzydowska. To druga śmiertelna ofiara koronawirusw w powiecie wadowickim. Pierwsza, 41-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarła ponad 2 miesiące temu – 5 kwietnia. Była mieszkanką gminy Brzeźnica.
Zmarły mężczyzna Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił 15 czerwca. Jak podaje portal Wadowice24.pl leczył się w szpitalu w Suchej Beskidzkiej i przypuszczalnie tam zakaził się wirusem. Ale są też podejrzenia, że zmarły mieszkaniec Barwałdu zaraził się w Wadowicach na stacji dializ. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

Od początku pandemii w powiecie wadowickim zaraziło się koronawirusem 31 osób. Zmarły 2 osoby, wyzdrowiało 13. W tej chwili na Covid-19 choruje 16 osób. 228 mieszkańców objętych jest kwarantanną, w tym w kwarantannie instytucjonalnej są 4 osoby.










![[26.02.2026] Pogoda dla Małopolski. Sprawdź swój region](https://cdn.glos24.pl/2026/02/-25.02.2026--Pogoda-dla-Ma-opolski.-Sprawd--sw-j-region_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)