sobota, 20 czerwca 2020 18:25

Wadowice: Druga ofiara śmiertelna koronawirusa. Gdzie zaraził się mężczyzna?

Autor Tomasz Stępień
Wadowice: Druga ofiara śmiertelna koronawirusa. Gdzie zaraził się mężczyzna?

W ciągu 3 dni w Małopolsce na Covid-19 zmarły 4 osoby. Trzy z nich to ofiary ogniska zakażenia w Tuchowie w powiecie tarnowskim. Czwarta osoba, to 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Jak poinformował dzisiaj Małopolski Urząd Wojewódzki, mężczyzna był mieszkańcem Barwałdu Górnego w gminie Kalwaria Zebrzydowska. To druga śmiertelna ofiara koronawirusw w powiecie wadowickim. Pierwsza, 41-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarła ponad 2 miesiące temu – 5 kwietnia. Była mieszkanką gminy Brzeźnica.

Zmarły mężczyzna Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił 15 czerwca. Jak podaje portal Wadowice24.pl leczył się w szpitalu w Suchej Beskidzkiej i przypuszczalnie tam zakaził się wirusem. Ale są też podejrzenia, że  zmarły mieszkaniec Barwałdu zaraził się w Wadowicach na stacji dializ. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

Małopolska: Znów więcej zakażonych i 2 kolejne zgony. Gdzie atakuje epidemia? [AKTUALIZACJA]
Nowe ogniska zakażenia w Małopolsce zbierają swoje pierwsze ofiary. Zmarły już dwie osoby z Tuchowa, dziś poinformowano też o kolejnej ofierze koronawirusa z powiatu wadowickiego. Od początku czerwca codziennie przybywa zakażonych. Dziś to już 455 osób. Na szczęście większość przechodzi chorobę bezo…

Od początku pandemii w powiecie wadowickim zaraziło się koronawirusem 31 osób. Zmarły 2 osoby, wyzdrowiało 13. W tej chwili na Covid-19 choruje 16 osób. 228 mieszkańców objętych jest kwarantanną, w tym w kwarantannie instytucjonalnej są 4 osoby.

koronawirus najnowsze informacje
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje