środa, 20 kwietnia 2022 11:00

Wadowice: Wyjątkowe wydarzenie już w najbliższą niedzielę

Autor Katarzyna Jamróz
Wadowice: Wyjątkowe wydarzenie już w najbliższą niedzielę

W niedzielę (24 kwietnia) wadowicki rynek zatętni życiem! Urząd Miejski w Wadowicach wspólnie ze Szkołą Muzyczną Yamaha Wadowice i Wadowickim Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowe wydarzenie.

Niedziela Miłosierdzia Bożego zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu świąt katolickich, a świąteczny czas nadzwyczaj sprzyja otwartości serc. Tego dnia na wadowickim rynku będą miały miejsce bardzo ważne wydarzenia.

W godzinach od 10.00 aż do 18.00 będzie funkcjonował punkt rejestracji dawców szpiku dla chorującej na białaczkę Kingi Kajfasz z Witanowic. Dawcą może zostać każda osoba pełnoletnia (do 55 roku życia), która nie choruje na żadne choroby przewlekłe. Wolontariusze na wadowickim rynku będą prowadzić rejestrację potencjalnych dawców. Dokładny opis procedury, rejestracji oraz samej organizacji DKMS można przeczytać na stronie www.dkms.pl Pamiętaj – rejestrując się pomożesz uratować życie Pani Kingi lub innej osoby!

Druga inicjatywa to niezwykłe wydarzenie muzyczne w geście solidarności z walczącą Ukrainą. Mieszkańcy Gminy Wadowice przyjęły w ostatnich tygodniach już ponad 800 uchodźców z objętej wojną Ukrainy. W koncercie „Jednego serca” wadowiccy artyści wystąpią charytatywnie, by wspomóc zbiórkę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego dla szpitala w Drohobyczu. Zbiórka organizowana jest przez Caritas Ukraina. Gościem specjalnym koncertu będzie grekokatolicki ksiądz Igor Kazankiewicz, dyrektor Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej, który od przeszło 20 lat angażuje się w mnóstwo działań charytatywnych na rzecz osób w potrzebie, bez względu na narodowość czy wyznanie. Ksiądz opowie o organizowanym obecnie szpitalu w Drohobyczu, który przeznaczony jest głównie dla dzieci i matek.

Wadowice koncert Ukraina
Wadowice: Wyjątkowe wydarzenie już w najbliższą niedzielę / Fot.: UM Wadowice

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Muzyczna Yamaha Wadowice, Urząd Miejski w Wadowicach oraz Wadowickie Centrum Kultury. Wszyscy artyści zrzekli się wynagrodzenia za występ w koncercie.

Inf.: UM Wadowice
Fot.: Ilustracyjne

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje