czwartek, 1 lutego 2024 08:28

Wczasy last minute w Grecji – co warto wiedzieć?

Autor Artykuł sponsorowany
Wczasy last minute w Grecji – co warto wiedzieć?

Grecja uznawana jest za kolebkę cywilizacji europejskiej ze względu na ogromny wkład w rozwój sztuki, polityki i filozofii. Piękna pogoda, piaszczyste plaże i turkusowe morze to kolejne atuty, które każdego roku przyciągają miliony turystów do kraju położonego w pobliżu Albanii, Macedonii Północnej, Bułgarii i Turcji. Jaką ofertę biura podróży wybrać, by udać się na wymarzone wakacje do ojczyzny Homera? Czy oferta last minute to dobre rozwiązanie?

Wakacje last minute

Wakacje last minute cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które nie planują z dużym wyprzedzeniem swojego urlopu od pracy lub codziennych obowiązków. Decydując się na skorzystanie z oferty biura podróży, można liczyć na sporą obniżkę ceny. Zachowane zostają przy tym wszelkie udogodnienia, przysługujące klientom, którzy kupili wakacje all inclusive. Wycieczki last minute są idealnym rozwiązaniem zarówno dla odwiedzających Grecję, jak i samego biura podróży. Wystawienie takiej oferty pozwala bowiem na zminimalizowanie strat, wynikających z wolnych miejsc na konkretny wylot. Klient może natomiast udać się na wymarzony pobyt w Grecji, zaoszczędzając sporo pieniędzy i przeznaczyć je np. na atrakcyjne wycieczki objazdowe lub pamiątki z pobytu. Szczegółowe informacje na temat oferty last minute znaleźć można na stronie https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja/oferty-last-minute

Atrakcje Grecji kontynentalnej i wysp na morzach Egejskim i Jońskim

Grecja to kraj położony nad czterema morzami – Egejskim, Jońskim, Kreteńskim i Śródziemnym. W części kontynentalnej wraz z Peloponezem wchodzi ona w skład europejskich Bałkanów. Grecja posiada również mnóstwo wysp, które zajmują około 1/5 powierzchni całego kraju. Największe z nich to Kreta, Ebuea oraz Lesbos. Wypoczynek na greckich wyspach to wymarzone wakacje dla osób, które kochają przepiękne plaże, czyste morze oraz słoneczną pogodę. Fani sportu mogą natomiast przeznaczyć swój wolny czas na aktywny wypoczynek w wodzie. Grecja ma ponad 2000 wysp, jednak największym zainteresowaniem cieszy się Kreta. Dlaczego? Grecka wyspa wyróżnia się przepięknymi krajobrazami, które tworzą zabytki historyczne oraz natura. Będąc na Krecie, warto udać się do Wąwozu Samaria lub zwiedzić Pałac Knossos, którego ruiny są pozostałością po architekturze cywilizacji minojskiej. Obowiązkowym punktem wczasów Grecji kontynentalnej są oczywiście Ateny. Stolica Zeusa, Ateny i Apolla to idealne miejsce dla miłośników historii. Akropol, Teatr Dionizosa, Łuk Hadriana, Forum rzymskie – to tylko kilka zabytków, które trzeba zobaczyć na własne oczy, by docenić uwielbienie przez starożytnych Greków sztuki i demokracji.

Grecja last minute

Grecja last minute to tanie, atrakcyjne wakacje rodzinne lub spokojny, samotny urlop. Kraj należy do Unii Europejskiej, dzięki czemu wymagany jest jedynie ważny dowód osobisty. W Grecji funkcjonuje również EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie gwarantuje jednak zwrotu pieniędzy za wszystkie usługi lecznicze. Przed wczasami last minute w Grecji, warto zatem dokładnie zapoznać się z warunkami świadczenia. Kolejnym, istotnym punktem jest wymiana waluty na euro.

Oferta last minute i grecka kuchnia

Grecja jest krajem, słynącym ze wspaniałej kuchni. Ser feta, baklava, owoce morza zachwycają turystów swoimi aromatami i smakiem. Grecy uwielbiają ponadto dobrej jakości trunki. Jeśli wybierzesz Grecję last minute, poświęć trochę czasu na odwiedzenie restauracji, cukierni i targów z lokalnymi przysmakami. Przekonasz się, jak bogata paleta smaków płynie z każdego dania i przekąski. Największą atrakcją kulinarną greckiej kuchni są krewetki, ośmiornice, kalmary itp. Trudno się dziwić, skoro kraj położony nad Morzem Egejskim ma 2500 wysp. Będąc w Grecji, koniecznie spróbuj też homara, uznawanego za największą rozkosz dla wszystkich kubków smakowych.

Wycieczki last minute

Last minute Grecja to gwarancja atrakcji, zabawy i prawdziwego odprężenia. Większość hoteli dostosowana jest do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Otwarte i zamknięte baseny, SPA, bary, restauracje – to tylko niektóre udogodnienia dla klientów. Osoby, mające malutkie dzieci, mogą liczyć na świetne wyposażenie pokoju dostosowane do potrzeb najmłodszych. Dla starszych dzieci dedykowane są natomiast place zabaw i parki rozrywki. Jeśli wybierzesz Grecję Last Minute, nie musisz zatem martwić się, że nie będziesz miał szansy w pełni wypocząć. Przeciwnie. Będą to wymarzone wakacje w przepięknych okolicznościach przyrody, w kraju, stanowiącym kolebkę europejskiej cywilizacji. Na koniec warto wspomnieć o klimacie, dominującym na Bałkanach. W Grecji panują łagodne zimy, a temperatura powietrza w letnich miesiącach utrzymuje się powyżej 20 st. Celsjusza. Wszystko zależy jednak od tego, czy zdecyduje się na wakacje w Grecji kontynentalnej czy na jednej z wysp.

Grecja Last Minute to najlepszy pomysł na tanie i wspaniałe wakacje. Możesz również sprezentować takie wczasy bliskiej osobie, np. z okazji urodzin. Jeśli wybierzesz Grecję, nie będziesz żałować swojej decyzji.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka