wtorek, 10 listopada 2020 14:58

[WIDEO] Szpital tymczasowy w hali Expo Kraków - na razie to plac budowy

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Szpital tymczasowy w hali Expo Kraków - na razie to plac budowy

Docelowo ma mieć ok. 380 łóżek, w tym 20 respiratorowych, a gotowy będzie za 3-4 tygodnie. Wczoraj w hali Expo Kraków wojewoda małopolski podpisał umowę rozpoczynającą formalne istnienie drugiego w Krakowie szpitala tymczasowego, który będzie filią krakowskiego szpitala im. Rydygiera.

Po konferencji, w której udział wzięli Łukasz Kmita wojewoda małopolski, Zbigniew Starzec wicewojewoda, Łukasz Smółka wicemarszałek woj. małopolskiego, Grażyna Grabowska prezes spółki Targi w Krakowie, która użycza swoich pomieszczeń dla chorych, Artur Asztabski, Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, który obejmie patronat nad szpitalem tymczasowym, oraz Andrzej Wyszyński Prezes Zarządu CHEMOBUDOWY-KRAKÓW S.A., która odpowiedzialna jest za wykonanie prac adaptacyjnych, można było obejrzeć stan prac jakie już wykonano, aby miejsce imprez targowych przekształcić w placówkę ratującą życie chorym na COVID.

Kiedy powstanie szpital tymczasowy w hali EXPO Kraków?

Dlaczego szpital powstaje właśnie w hali EXPO Kraków, dlaczego umowę podpisano dopiero teraz, choć decyzja o utworzeniu tu szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem zapadła blisko miesiąc temu? Jak będzie wyglądał nowy szpital? Jak w końcu wojewoda zamierza znaleźć personel do tak dużej placówki - zobacz w naszym materiale.

zobacz też:

Min. Adam Niedzielski: Stabilizacja ale na wysokim poziomie. Co ze Świętem Niepodległości?
“Jeżeli popatrzymy na trendy wzrost zakażeń stopniowo maleje. Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań” - powiedział w Warszawie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Czy uda się uniknąć lockdownu?
Koronawirus w Małopolsce: lepiej w Proszowicach, gorzej w rejonie krakowskim. Przełomowa prognoza dla Polski
Od 10 dni w Małopolsce liczba nowych zakażeń utrzymuje się na podobnym poziomie - średnio to 2356, choć ostatnie 5 dni to najwyższe liczby nowych zakażeń od początku epidemii - średnio o 370 wiecej niż w pierwszych pięciu dniach listopada. Czy tak już zostanie?
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje