środa, 23 września 2020 11:39

Wieliczka. Brawurowy pościg za poszukiwanym przestępcą. Zobacz nagranie!

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Brawurowy pościg za poszukiwanym przestępcą. Zobacz nagranie!

Wieliccy policjanci najpierw radiowozem, a potem pieszo gonili poszukiwanego listami gończymi mężczyznę. Film z pościgu umieścili na stronie KWP Kraków.

18 września br. w godzinach rannych, wieliccy kryminalni prowadzili działania za 35-letnim mieszkańcem powiatu, który  był poszukiwany od ponad 4 lat, dwoma listami gończymi za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu a także przestępstwa narkotykowe. Tuż po godzinie 6:30, na drodze krajowej nr 94 w Wieliczce, zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poruszał się VW Pasasatem.

Policjanci przystąpili natychmiast do zatrzymania samochodu, ale kierujący nie reagował na ich sygnały i jechał dalej łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego oraz stwarzając zagrożenie wobec innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonaiusze z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi rozpoczęli pościg za 35-latkiem, który jak się okazało, bardzo dobrze znał topografię pobliskich miejscowości i dróg. W pewnym momencie skręcił w drogę szutrową i dojechał w rejon pobliskiego lasu licząc, że pieszo uda mu się uciec przez policjantami.

Na nieszczęście 35-latka, funkcjonariusze którzy podjęli pieszy pościg za poszukiwanym, wybitnie dbają o sprawność fizyczną, biorąc udział w licznych biegach i już po kilku minutach, został on przez nich zatrzymany. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia  usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego.

inf. i foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje