piątek, 9 października 2020 09:29

Wieliczka. Kilka razy okradli budynek socjalny w Bodzanowie. Co im grozi?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Kilka razy okradli budynek socjalny w Bodzanowie. Co im grozi?

Trzech mężczyzn kilka razy włamywało się do budynku socjalnego ogałacając go z elementów drewnianych, metalowych czy ceramicznych. Ile mogą dostać?

1 października br. kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie  z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo interwencyjnego i Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji  w Gdowie, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 45 oraz 46 lat, podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem, do należącego do gminy Biskupice budynku mieszkalnego w Bodzanowie.

Kryminalni ustalili, że mężczyźni w okresie od 31 sierpnia do 17 września kilkakrotnie włamali się do tego samego budynku. Kradli przewody elektryczne, armaturę, elementy wentylacji i stolarki drzwiowej. Straty oszacowano na ok. 25 tys. złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali również 47- latka, który nabył przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami  gminy Wieliczka. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzuty kradzieży z włamaniem, za co  grozi im nawet na 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo, 47- letni mężczyzna może otrzymać karę do 5 lat pozbawienia wolności. W wyniku policyjnych działań, funkcjonariuszom udało odzyskać to część skradzionego mienia.

inf. i foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje