piątek, 26 lipca 2019 13:54

Wieliczka: Międzynarodowe świętowanie 3 rocznicy ŚDM z góralskim akcentem

Autor Marzena Gitler
Wieliczka: Międzynarodowe świętowanie 3 rocznicy ŚDM z góralskim akcentem

W najbliższą sobotę po raz kolejny w Campus Misericordiae w Wieliczce – Brzegach odbedzie się modlitewne czuwanie w trzecią rocznicę ŚDM. Wydarzenie uświetni Festival „Poznajemy Kulturę Europy”, który już dziś rozpocznie się w Wieliczce oraz koncert Małej Armii Janosika.

Czuwanie rozpocznie się o godz. 19 od mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach. Uczestnicy wydarzenia przejda potem tradycyjnie pielgrzymką, niosąc figurę Matki Bożej Loreto na Campus Misericordiae.

Około godziny 21.00 rozpocznie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu zespołu Play&Pray oraz Chóru Gospel Voice, a po nim odprawiona zostanie Droga Krzyżowa. Dopełnieniem sobotniego wieczoru będzie zapalenie świec – symbolicznego Płomienia dla Młodych z wszystkich kontynentów świata jako podziękowanie za to, że 3 lata temu byli na ŚDM oraz symboliczny znak pokoju i jedności.

W niedzielę, 28 lipca ok. godziny 17.45 na scenie plenerowej ropocznie się Festival „Poznajemy Kulturę Europy” z udziałem zespołów z Polski i Grecji. Wezma w nim udział: Cretan Association Of Nea Smyrni, Mietniowiacy, Raciborsko i Sułkowianie, które już dzis, 26 lipca zapreezntują się o godz. 18 pod wielicką Mediateką.

O godz. 19.00 odprawiona zostanie uroczysta mszą świętą na Campus Misericordiae w Brzegach (msza polowa) z oprawą muzyczną Solnego Uwielbienia.

Po zakończonej Eucharystii, ok. godz. 20:00, odbędzie się koncert największej kapeli góralskiej w Polsce "Mała Armia Janosika".

inf. UMW

Wieliczka - najnowsze informacje