czwartek, 8 października 2020 14:40

Wieliczka rozbudowuje swoją bazę edukacyjną. Co nowego powstanie?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka rozbudowuje swoją bazę edukacyjną. Co nowego powstanie?

W Mieście i Gminie Wieliczka prowadzone są bądź właśnie zakończyły się inwestycje, które znacznie wpływają na rozwój infrastruktury edukacyjnej.

Od września br. oddana została do użytku nowa hala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Janowicach o powierzchni użytkowej 588 mkw. i kubaturze 5425 m3. Inwestycja rozpoczęła się w wakacje 2019 roku od prac projektowych, a na początku 2020 roku przystąpiono do prac budowlanych. Powstała także przewiązka łącząca nowy obiekt z budynkiem szkoły. Wartość inwestycji to ponad 2 800 000 i jest całkowicie finansowana z budżetu Miasta i Gmina Wieliczka.

Zakończyły się również prace związane z budową Szkoły Mistrzostwa Sportowego na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej. Szkoła podstawowa o profilu sportowym to dydaktyczny kompleks o prawie 4 000 m2 powierzchni użytkowej, z dziewięcioma salami lekcyjnymi, świetlicą i stołówką oraz pełnowymiarową halą sportową z trybunami dla 200 widzów.

Równocześnie rozpoczęła się kolejna ważna inwestycja edukacyjna – rozbudowa Szkoły Podstawowej w Mietniowie. Wartość całości inwestycji to blisko 6 500 000 zł. Szkoła jest rozbudowywana o sale lekcyjne oraz edukacyjne zaplecze o łącznej powierzchni użytkowej 492 m2. Prace obejmują także przebudowę instalacji teletechnicznych oraz infrastruktury w otoczeniu szkoły (wykonane będą m.in. chodniki i parking).

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje