piątek, 13 listopada 2020 14:49

Wieliczka. Ruszył punkt pobrania wymazów. Kolejek na razie brak

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Ruszył punkt pobrania wymazów. Kolejek na razie brak

Solne Miasto Wieliczka wraz z firmą Liberandum Ratownictwo Medyczne uruchomiło pierwszy w Wieliczce punkt poboru wymazów na obecność SARS-Cov2.

Punkt znajduje się na parkingu przed Centrum Edukacyjno Rekreacyjnym Solne Miasto Wieliczka ul.Kościuszki 15.

Najważniejsze informacje:

  • Punkt będzie funkcjonuje w formule DRIVE THRU (czyli wymazy pobierane są od osób pozostających w samochodzie) oraz od pacjentów pieszych.
  • Punkt wymazowy czynny jest 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00 - 12:00 (w razie potrzeby godziny te będą wydłużane).
  • W Punkcie są pobierane wymazy od osób posiadających skierowanie na takie badanie od lekarza rodzinnego. Dla potwierdzenia tożsamości potrzebny jest dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.
  • Badanie takie jest refundowane przez NFZ.
  • Na minimum 2 godziny przed badaniem: nie spożywaj posiłków, nie pij, nie żuj gumy, nie płucz jamy ustnej i nosa, nie myj zębów, nie przyjmuj leków, nie pal papierosów.

Najdokładniejszy wynik uzyska się, jeżeli po obudzeniu się człowiek bezpośrednio uda się na wymaz (i nie będzie wykonywał powyższych czynności od pobudki do pobrania wymazu).

Informacje na temat funkcjonowania Punktu będą pojawiały się m.in. na fanpagu: Liberandum Ratownictwo Medyczne oraz pod nr telefonu 12 381 82 09.

Punkt pobrań również w Gdowie

Przypominamy, że pierwszy punkt pobrań w powiecie wielickim prowadzi Diagnostyka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przy ul. Krakowskiej 285 w Gdowie. Punkt czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 7:00 - 12:00 (tel. 18 355 35 04, 797 316 695).

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje