poniedziałek, 8 lutego 2021 15:40

Wieliczka. Wylicytowano dla WOŚP mecz z arcymistrzem szachowym!

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Wylicytowano dla WOŚP mecz z arcymistrzem szachowym!

Sukcesem zakończyła się licytacja wyjątkowych szachów z podpisami arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy i trenera Kamila Mitonia z Niepołomic, z której dochód wpłynął na konto WOŚP. Licytacja ta zakończyła się kwotą 5 300 zł!

Tradycyjnie już po raz kolejny Wieliczka ze sztabem w Wielickim Centrum Kultury zagrała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 29. Finał zorganizowany został na wielickim rynku wspólnie z burmistrzem Niepołomic.

Nie tylko w mieście ale i w gminie Wieliczka można było spotkać wolontariuszy zbierających datki na pomoc dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Podczas tegorocznego finału do puszek udało wielicki sztab zebrał 66379,57 zł. To nie koniec, bo nadal trwają licytacje.

W tegoroczny finał zakończony „światełkiem do nieba” włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich z Brzegów, Gorzkowa, Jankówki, Kokotowa, Lednicy Górnej oraz Osiedlowe Koło Gospodyń „Kościuszki”. Dodatkowo panie z Kół w Jankówce, Kokotowie, Czarnochowicach, Lednicy Górnej i Janowicach przekazały na licytację „możliwość upieczenia ciast”, a „Iskry Mietniowa” przekazały 4 kosze pełne domowych przetworów. Oprócz słodkiego akcentu można było nabyć również kubki i magnesy z wizerunkiem Wieliczki i logo 29. finału. Na wszystkich, którzy przybyli na wielicki rynek i wrzucili datek do puszki, czekały słodkie niespodzianki. Akcję wsparli Oddział Miejski PTTK w Wieliczce oraz Cukiernia i piekarnia Włodzimierza Hartabusa.

Sukcesem zakończyła się licytacja wyjątkowych szachów z podpisami arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy i trenera Kamila Mitonia z Niepołomic. Licytacja ta zakończyła się kwotą 5 300 zł! Do ostatniej minuty emocje były ogromne, gratulujemy zwycięzcy! Szachy zostały wykonane przez rzemieślnika z Małopolski, z ręcznie rzeźbionymi i pozłacanymi figurkami. 4 lutego, w Wielickim Centrum Kultury  mistrz szachowy z Wieliczki oraz Kamil Mitoń złożyli swoje podpisy na wylicytowanej szachownicy. Podczas spotkania obecni byli burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz burmistrz Niepołomic Roman Ptak, którzy pogratulowali wspaniałych sukcesów międzynarodowych.

Dodatkowo zwycięzca ma możliwość rozegrania meczu szachowego z arcymistrzem Janem Krzysztofem Dudą w Wielickim Centrum Kultury. Termin meczu i odbioru nagrody jeszcze nie jest znany, ale wiadomo, że będzie on transmitowany na Facebooku Wielickiego Centrum Kultury.

Inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje