niedziela, 29 listopada 2020 17:40

Wnętrze domu w stylu vintage - na jakie akcesoria warto postawić?

Autor Artykuł sponsorowany
Wnętrze domu w stylu vintage - na jakie akcesoria warto postawić?

Wnętrza vintage możesz urządzić od podstaw, a możesz też przeprowadzić metamorfozę w obecnych, aby nadać im nieco rustykalnego charakteru. Obecnie jest to modny trend architektoniczny, dlatego warto uwzględnić jego elementy podczas projektowania swojej przestrzeni do życia czy pracy. W co warto ją wyposażyć?

Stylizowane lampy

Źródła światła z filamentami świetnie komponują się z meblami w stylu vintage. Odsłonięta żarówka pełni tu dekoracyjną funkcję, a przy tym rzuca ciepłe, nieskrępowane kloszem światło. Jest efektowna, a ozdobą pozostaje nawet wtedy, gdy jest wyłączona.

Stylizowane lampy LED mają proste konstrukcje, w których ważną rolę odgrywa stal. Zazwyczaj żarówki są schowane za kloszami zbudowanymi z cienkich profili lub znajdują się w stalowej, ceramicznej oprawie gwintu.

Akcesoria meblowe

Chcąc zamieszkać w domu vintage, nie musisz zmieniać wszystkich mebli na nowe (choć stylizowane na stare). Wystarczy dodać im pazura poprzez dokupienie nowych akcesoriów meblowych. W tej roli świetnie sprawdzają się uchwyty do szafek i szuflad, które formą przypominają muszelki. Są utrzymane w kolorze miedzi lub starego złota i efektownie odznaczają się na tle jasnego frontu.

Wraz z nimi możesz wymienić nóżki na drewniane lub stalowe. Ważne, aby odpowiednio podtrzymywały ciężką konstrukcję i pozwalały na swobodne sprzątanie posadzki pod meblami.

Przedmioty codziennego użytku

Żyj i mieszkaj w klimacie retro! W Twoim domu powinny znaleźć się akcesoria charakterystyczne dla tego stylu. To przede wszystkim lustra w dekoracyjnych ramach, miękkie tekstylia (koce, ozdobne poduszki), naczynia i doniczki z ceramiki oraz kamionki, a także akcenty ze skóry i wikliny.

W klimacie retro raczej nie ma miejsca na przesadę. To dobra wiadomość, ponieważ metamorfoza wnętrza nie będzie wymagała czasochłonnych prac czy dużych nakładów finansowych. Już kilka akcesoriów i zmiana dodatków wystarczą, aby odświeżyć wizerunek swojego domu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje