piątek, 28 lutego 2020 09:38

Wolny czas dla siebie - wykorzystaj go aktywnie!

Autor Głos 24
Wolny czas dla siebie - wykorzystaj go aktywnie!

Czy spotkaliście się z tym dziwnym poczuciem zmarnowanego czasu podczas leniuchowania na kanapie przed telewizorem? Doświadcza go setki tysięcy osób - i jak pewnie się domyślasz, nie jest to przyjemne uczucie. Jest jednak sprawdzona rada - znajdź swoją pasję i realizuj ją w wolnym czasie! Nie masz pomysłu na pasję? Sprawdź nasze propozycje!

W rytmie samby!

Jeśli masz poczucie rytmu i lubisz tańczyć, to ta propozycja jest wręcz idealna dla ciebie! Oczywiście nie musi to być samba - może polubisz rock & rolla, twista lub tango? Szkoły tańca często organizują dni otwarte, podczas których możesz przekonać się jaki rodzaj tańca najbardziej ci podpasuje. Gdy już go znajdziesz, ruszaj na parkiet! Z pewnością skorzysta na tej pasji zarówno umysł, jak i ciało - w końcu podczas tańca, ilość spalonych kalorii może nawet przewyższać te wypocone podczas treningu fizycznego!

Dobra książka - pozytywne uzależnienie

Lubisz czytać, ale uważasz, że nie masz czasu na taką pasję? Czy aby na pewno? Pomyśl ile czasu spędzasz na nic niewnoszących do życia przyjemnościach - chociażby oglądanie telewizji. A jakby wykorzystać ten czas na czytanie książek? Jesteśmy przekonani, że rezygnacja z seriali pozwoli ci na przeczytanie nawet kilku książek w miesiącu! Korzyści płynące z czytania? Większy zasób słów, wiedza z różnych dziedzin oraz lepsza pamięć. Myślimy, że już po przeczytaniu pierwszej książki złapiesz “bakcyla” i będziesz poświęcać każdą wolną chwilę na czytanie.

Biegiem po zdrowie

A jeśli połączyć przyjemne z pożytecznym? Z takiego równania nie ma prawa wyjść coś złego - my proponujemy bieganie. Pewnie już kręcisz głowa - że wysiłek, że ciężko, że męczące. Ale zastanów się jakie potencjalne korzyści przynosi oglądanie tv, a jakie bieganie? Bilans jest miażdżący na rzecz, jasna sprawa, biegania. Regularne treningi nie dość, że spalą nadmiar zgromadzonych kalorii (żegnaj oponko), to z pewnością poprawią twój nastrój za sprawą uwalnianych endorfin - czyli tak zwanego hormonu szczęścia! Brak stroju w tym wypadku nie może być wymówką - do tej formy aktywności fizycznej nie muszą być najlepsze buty treningowe damskie czy też męskie dostępne na rynku. To samo tyczy się reszty stroju - możesz biegać w tym, co masz aktualnie w szafie, ważne, aby było wygodnie!

Uwiecznij klatki z życia

Lubisz robić zdjęcia, ale nigdy nie wiązałeś tego z pasją? A gdybyśmy ci powiedzieli, że jest to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu? Wydaje się zbyt banalne? A jednak! Najczęściej wykonuje się zdjęcia smarfonami - i nie ma nic w tym złego. Większość nowoczesnych telefonów potrafi dorównać aparatom, a może i nawet przewyższa niektóre z nich. Oczywiście, jeśli masz lustrzankę to jeszcze lepiej. Warto przeczytać artykuły o robieniu zdjęć lub zapisać się na kurs (choćby internetowy), dzięki czemu nauczysz się utrwalać na jeszcze lepszych zdjęciach otaczający cię świat.

Jak widzisz, nawet w tak krótkiej liście pasji możesz znaleźć zajęcie dla siebie. Jesteśmy przekonani, że jest coś, co uwielbiasz robić - nie czekaj na lepszy czas na rozpoczęcie przygody z pasją, ten czas jest codziennie!

Głos24 EXTRA - najnowsze informacje