czwartek, 17 czerwca 2021 13:20

Wybitny sukces ekip z Myślenic. Zostali mistrzami Polski we wszystkich kategoriach wiekowych

Autor Norbert Kwiatkowski
Wybitny sukces ekip z Myślenic. Zostali mistrzami Polski we wszystkich kategoriach wiekowych

Można by rzecz, że niesamowite umiejętności "doprowadziły ich" do złotych medali. Myśleniczanie zdobyli tytuły na Mistrzostwach Polski w Marszach na Orientację we wszystkich kategoriach wiekowych.

Na początku czerwca, w Miliczu pod Wrocławiem odbyły się Mistrzostwa Polski w Indywidualnych Marszach na Orientację, w których wzięła udział liczna reprezentacja myślenickiego Stowarzyszenia Rozwoju Orienteeringu.

Kategorie mistrzowskie: seniorska i akademicka rozgrywane były na trasach zaawansowanych (TZ), natomiast juniorska na trasach średniozaawansowanych (TU). Pozostali uczestnicy mogli wybierać pomiędzy kategorią średniozaawansowaną (TU) i niezaawansowaną (TT), gdzie w przeciwieństwie do kategorii mistrzowskich, został dopuszczony start w zespołach dwuosobowych. Wszyscy zawodnicy musieli zmierzyć się z aż 5 etapami - dwoma nocnymi i trzema dziennymi.

No to teraz czas na najprzyjemniejsze! Maciej Urbaniak obronił tytuł Mistrza Polski, Adam Stalka został Akademickim Mistrzem Polski, Weronika Suszek została Mistrzynią Polski Juniorów, natomiast Adam Gruca został Akademickim Wicemistrzem Polski.

W kategorii zaawansowanej pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Urbaniakowi. Mało? Nic z tych rzeczy... W kat. średniozaawansowanej reprezentanci naszego regionu zajęli całe podium: 1. Hanna Kapołka i Marcin Olejnik 2. Weronika Suszek 3. Katarzyna Urbaniak i Olga Moskal.

To się nazywa prawidłowa orientacja!

Foto: Interiational Orienteering Federation

Myślenice - najnowsze informacje