czwartek, 28 maja 2020 13:49

Wyjątkowe zaproszenia na ślub

Autor Głos 24
Wyjątkowe zaproszenia na ślub

Dzień ślubu to wyjątkowy moment, do którego przygotowania trwają dłuższy czas. Wiele jest porad, jak zaprosić gości na ślub, w jaki sposób i na ile czasu przed wielkim dniem. Wydawałoby się, że zaproszenia ślubne to temat zastępczy w gąszczu przygotowań. Bez trudno znajdziemy je w sklepach internetowych, czy w dobrze wyposażonym sklepie papierniczym. Ogólnodostępne zaproszenia mają jedną wadę – są produkowane masowo i nie odzwierciedlają charakteru wesela i gustu młodej pary. Dlatego coraz popularniejsza staje się usługa zindywidualizowanych, ręcznie robionych zaproszeń ślubnych.

Niestandardowe zaproszenia na najpiękniejszy dzień

Planując wesele, młoda para chce, aby był to dzień wyjątkowy, w którym złożą przysięgę miłości. Zależy im na tym, aby wszyscy uczestnicy uroczystości i przyjęcia towarzyszyli im w tym niezwykłym czasie i miło wspominali ten dzień. Nie zawsze gotowe wzory zaproszeń ślubnych spełniają oczekiwania przyszłych małżonków. Dla osób, które chcą zaprosić swoich gości w wyjątkowy sposób, polecana jest usługa ręcznie robionych zaproszeń ślubnych. Różnią się one od standardowych wysoką jakością wykonania i możliwością wyboru materiału, grafiki oraz treści. Ręcznie robione zaproszenia ślubne mogą łączyć klasykę z nowoczesnością, co daje narzeczonym pewność, że trafią w gust gości. Młoda para ma do wyboru tradycyjne wzornictwo ślubne lub zaproszenia nietypowe, gdzie walor dekoracyjny stanowi ciekawe połączenie kolorów, np.: złotych napisów z czarnym tłem lub srebrnych napisów na niebieskiej karcie, czy kremowa karta zaproszeniowa z pastelowym różem koperty. Grafika takich zaproszeń nie musi kojarzyć się ze ślubem, np.: liście paproci. Ozdobą często jest złoty sznurek lub kokarda. Pastelowe kolory, biel, ciemne odcienie niebieskiego i czarny dodają zaproszeniu elegancji i szykownego wyglądu. Ręcznie robione zaproszenia ślubne należy zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Personalizacja zaproszeń ślubnych

Personalizacji może podlegać całe zaproszenie: od strony tytułowej poprzez kartę z danymi osobowymi i informacją o weselu. Dodatkowo można wybrać wykładki ze wskazówkami odnośnie preferowanych prezentów. Ciekawą opcją są personalizowane zaproszenia typu VIP dla rodziców, dziadków, chrzestnych. W przypadku ręcznie robionych zaproszeń ślubnych można także skorzystać z gotowych wzorów i dopasować je do swoich potrzeb. Ceny zaproszeń ślubnych zależą od wykorzystanych materiałów, rodzaju druku, papieru oraz tego i uszlachetnień. Cenę zwiększają też dołączone do zaproszeń dodatkowe karty.

Jak wybrać zaproszenia na ślub?

Podstawową zasadą nie są obowiązujące trendy, ale to, co podoba się młodej parze. Jeżeli ktoś nie lubi pudrowego różu i zamiast liści palmy woli mieć na zaproszeniu tradycyjną grafikę, to może zamówić zaproszenia z wybranym motywem. Ręcznie robione zaproszenia ślubne można dopasować do stylu przyjęcia. Do zaproszeń można dobrać takie papierowe akcesoria na ślub jak:  karty menu, winietki na stół, etykiety na alkohol, księgi gości i podziękowania. Spójność kolorystyczna dekoracji ślubnych i zaproszeń to strzał w dziesiątkę. Informacje zawarte w zaproszeniach ślubnych powinny być łatwe do zrozumienia i przedstawione w przejrzystej formie. Warto zdecydować się na jeden rodzaj czcionki, ponieważ mieszanie czcionek, sprawia, że tekst jest trudny do odczytania i nie wygląda stylowo.

ręcznie robione zaproszenia na ślub

Zapraszanie gości

Kiedy zamówione ręcznie robione zaproszenia ślubne dotrą do pary młodej, to znak, że można rozpocząć zapraszanie gości. Trzeba to zrobić minimum trzy miesiące przed ślubem – goście muszą mieć czas na przygotowanie się i odpowiedź, czy będą obecni, czy nie mogą brać udziału w tym wydarzeniu. Zapraszanie gości jest czasochłonne. Powinno się to robić osobiście, po telefonicznym umówieniu spotkania. Tylko gościom mieszkającym w znacznej odległości od przyszłych nowożeńców, można wysłać zaproszenie listem poleconym i upewnić się, że zaproszenie dotarło. Bardzo nieeleganckie jest wysyłanie zaproszeń e-mailem. Każda osoba pełnoletnia powinna otrzymać zaproszenie, dzieci zaprasza się na zaproszeniu rodziców (dopisek: z dziećmi lub z rodziną). Jeżeli zaprasza się parę, nawet żyjącą w nieformalnym związku, to na zaproszeniu należy napisać imiona i nazwiska obojga. Rodzicom, dziadkom, osobie dzięki, której nowożeńcy poznali się, można wręczyć specjalne zaproszenie na ślub, a na weselu zadedykować im specjalny utwór muzyczny lub toast.

Wypisując ręcznie robione zaproszenia na ślub, należy pamiętać o zasadach odmiany nazwisk i umieścić informację o ewentualnych poprawinach. Wybór zaproszeń ślubnych jest ogromny. Dlatego dobrze jest wcześniej ustalić budżet, jaki przyszli małżonkowie zamierzają przeznaczyć na ten cel, pamiętając o tym, że trzeba kupić kilka sztuk więcej na wypadek błędu przy wypisywaniu. Ręcznie robione zaproszenia na ślub mogą być pamiątką dla gości. Interesujące są również zaproszenia na ślub z zabawnymi grafikami. Ofertą specjalną są ekologiczne zaproszenia ślubne wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje