piątek, 7 lipca 2023 11:12

Wyjątkowy czyn 31-letniego mieszkańca Oświęcimia. Uratował sąsiadowi życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowy czyn 31-letniego mieszkańca Oświęcimia. Uratował sąsiadowi życie

Wyjątkową odwagą popisał się 31-letni mieszkaniec Oświęcimia, który wyważył okno, a następnie z zadymionego mieszkania wydostał swojego sąsiada, ratując mu życie.

Do całego zdarzenia doszło 26 czerwca. Służby w Oświęcimiu otrzymały informację, że w jednym z mieszkań oraz na klatce schodowej bloku przy ulicy Sobieskiego pojawił się dym.  Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia oraz  jego matka zauważyli wydobywający się spod drzwi jednego z mieszkań na parterze dym. Seniorka natychmiast powiadomiła służby ratunkowe, a w tym czasie jej syn wyważył okno po czym wszedł do zadymionego mieszkania. W jednym z pomieszczeń znalazł śpiącego 69-latka, któremu natychmiast pomógł wydostać się na zewnątrz budynku.

Następnie do mieszkania weszli strażacy. Szybko zlokalizowali źródło zadymienia. Było nim spalone naczynie na kuchence gazowej, w którym 69-latek zamierzał ugotować obiad. Strażacy oddymili mieszkanie i klatkę schodową.

Na wielkie brawo zasługuje Pan Paweł oraz jego mama, którzy w tej sytuacji zachowali się wzorowo.

Fot. zdjęcie poglądowe/lubelska policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka