wtorek, 16 stycznia 2024 11:52

Z inicjatywą wyszła policjantka. 7-latek z Krakowa był zachwycony!

Autor Mirosław Haładyj
Z inicjatywą wyszła policjantka. 7-latek z Krakowa był zachwycony!

Policjantka z Ogniwa do spraw Nieletnich Komisariatu Policji II w Krakowie własnoręcznie wykonała spersonalizowaną kartkę w „kształcie policyjnego munduru” dla chłopca zmagającego się autyzmem. Kartka zawierała pozdrowienia od policjantów i została wysłana, aby ucieszyć chłopca, który jest zafascynowany naszą formacją.

Dzięki inicjatywie policjantki z Ogniwa do spraw Nieletnich Komisariatu Policji II w Krakowie, został „podarowany” uśmiech chłopcu o imieniu Gabryś, który jest dzieckiem zmagającym się ze spektrum autyzmu. Gabryś uwielbia dostawać listy i kartki adresowane specjalnie do niego. Równocześnie bardzo fascynuje go instytucja policji. Policjantka postanowiła więc własnoręcznie wykonać dla niego spersonalizowaną kartkę w „kształcie policyjnego munduru”, wewnątrz której znajdowały się pozdrowienia od policjantów komisariatu z „Białego Domku” wraz z pieczęcią i podpisem Komendanta. Chłopiec został również zaproszony do odwiedzenia Komisariatu II Policji w Krakowie. Gabryś jest zachwycony otrzymaną korespondencją, w której kryła się także dla niego mała niespodzianka w postaci policyjnych pagonów.

O tym, jak bardzo cieszył się z otrzymanej przesyłki, wiadomo od mamy chłopca, która przekazała, że jego życzeniem jest, aby pagony przyszyte zostały do koszulki, tak by mógł poczuć się, jak prawdziwy policjant.

Ten drobny gest krakowskich policjantów pokazuje, jak niewiele czasem trzeba, by uszczęśliwić drugiego człowieka.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka