piątek, 1 października 2021 09:20

Z Małopolski do Niemiec – jak najtaniej dojechać do pracy?

Autor Artykuł sponsorowany
Z Małopolski do Niemiec – jak najtaniej dojechać do pracy?

Polacy z całego kraju chętnie podejmują pracę u naszych zachodnich sąsiadów. O ile dojazd z zachodnich województw jest zwykle bezproblemowy i tani, o tyle osoby mieszkające dalej od niemieckiej granicy mogą mieć spory dylemat przy wyborze optymalnego i najtańszego środka transportu. Podpowiadamy, jaka opcja transportu z województwa małopolskiego do Niemiec okaże się najbardziej opłacalna.

Tanie latanie? Niekoniecznie

Wielu osobom optymalnym środkiem transportu z Małopolski do Niemiec mogłyby wydawać się połączenia lotnicze, które kojarzą się w wygodą. Czy rzeczywiście jest to najbardziej opłacalna forma transportu do Niemiec. Okazuje się, że niekoniecznie. Same ceny biletów z Krakowa do Berlina wynoszą około 500-800 złotych, natomiast w zachodnie rejony Niemiec, np. do Kolonii, ceny idą tysiące. Do tego należy doliczyć jeszcze dodatkową opłatę za duży bagaż, który zwykle mamy ze sobą przy dalszych podróżach oraz kwoty dojazdu na lotnisko (taksówka tylko w obrębie miasta może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych).

Planujesz jechać własnym autem? Licz się z kosztami

Pierwsze koszty, jakie nasuwają się na myśl przy opcji dojazdu własnym samochodem, to oczywiście koszty paliwa. Obecnie cena litra benzyny lub oleju napędowego przekracza 5,50 zł. Z Małopolski do zachodniej granicy jest około 400-500 km (w zależności od tego, z którego miejsca województwa małopolskiego zaczynasz podróż). Jak zatem przedstawiają się koszty podróży z Małopolski do Niemiec własnym autem?

  • Koszty paliwa – do samej granicy samochód spali około 200 złotych, jeśli podróżujesz do zachodnich landów koszty te mogą się nawet potroić i wynieść około 500-600 złotych.
  • Bramki na polskich autostradach – za przejazd autostradą A4 musisz zapłacić ponad 40 złotych.

Pamiętaj o tym, że w Niemczech musisz liczyć się np. z wysokimi kosztami parkingów lub ograniczeniami poruszania się w centrach miast. Dlatego na miejscu samochód może okazać się nieprzydatny.

Małopolskie-Niemcy – najtaniej busem

Okazuje się, że przewóz osób po Europie busem to naprawdę atrakcyjna cenowo opcja. Bilety w zależności od dystansu wahają się w cenach 90-100 euro, czyli około 400-450 złotych. To znacznie mniej ceny biletów lotniczych czy koszty dojazdu własnym samochodem. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dzisiejszy standard podróży busem, czyli:

  • podróże door to door – czyli docelowe podróże spod drzwi pod wskazany adres, które nie tylko są wygodne, ale też likwidują problem dojazdu na lotnisko czy dworzec i jego kosztów;
  • codzienne kursy – umożliwiają dowolne planowanie podróży;
  • nowoczesne floty – podróż busem wiąże się dzisiaj z wysokim komfortem, który gwarantuje bezpieczny i wygodny przewóz.

Busem po Europie – tanio i komfortowo

Choć dla niektórych osób może wydać się to zaskakujące, to w dzisiejszych czasach najtańszą i najwygodniejszą metoda przewozu osób do Niemiec są właśnie busy małopolskie-Niemcy. Korzyści z wyboru tego środka transportu wykraczają jedynie poza aspekt finansowy i obejmują naprawdę wysoki komfort podróży.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje