sobota, 4 marca 2023 10:28

Za to, co zrobił, stracił prawo jazdy. By je odzyskać, musi zdać egzamin

Autor Katarzyna Jamróz
Za to, co zrobił, stracił prawo jazdy. By je odzyskać, musi zdać egzamin

Policjanci z wydziału ruchu drogowego myślenickiej komendy zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mieszkańcowi powiatu limanowskiego. Mężczyzna, w ciągu niespełna dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.

W czwartek (2 marca) przekonał się o tym 19-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. Młody kierowca opla w Skomielnej Białej, w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 km/h, a do tego wbrew obowiązkowi nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

– Za popełnione wykroczenia 19-latek został ukarany przez policjantów mandatami karnymi w łącznej kwocie 1100 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policyjne sprawdzenie wykazało również, że opel od niemal roku nie ma aktualnych badań technicznych. W związku z tym zatrzymany został dowód rejestracyjny. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za zbyt szybką jazdę oraz kolizje. Tym samym miał na swoim koncie trzy poważne wykroczenia

– wyjaśnia mł. asp. Dawid Wietrzyk, oficer prasowy KPP w Myślenicach.

20-latek stracił uprawnienia do kierowania i teraz aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Inf./Fot. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka