wtorek, 9 stycznia 2024 13:15

Zaatakowali chłopaka gazem i metalową rurką. Jego dziewczynie grozili nożem

Autor Marzena Gitler
Zaatakowali chłopaka gazem i metalową rurką. Jego dziewczynie grozili nożem

Dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania mieszkańca gminy Biskupice, zadając mu kilka ciosów metalową rurką, rozpylając gaz pieprzowy w mieszkaniu oraz grożąc nożem kobiecie. Sprawcy przez kilka dni ukrywali się przed Policją. 5 stycznia, wraz z adwokatem stawili się w Komisariacie Policji w Gdowie. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia ub.r. w jednej z miejscowości w gminie Biskupice (powiat wielicki). Na policję zadzwoniła przerażona 25-latka, która poinformowała, że do domu jej chłopaka przyszło dwóch znanych jej mężczyzn, którzy siłą wtargnęli do mieszkania. Jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy, drugi przy użyciu metalowej rurki kilkukrotnie uderzył jej chłopaka. Wszystko działo się tuż po piątej rano. Kiedy kobieta stanęła w obronie pokrzywdzonego, jeden z mężczyzn trzymając w ręku nóż, zagrozić kobiecie, że ją ,,potnie’’. Kiedy napastnicy zorientowali się, że kobieta zadzwoniła na policję, uciekli.

Dwadzieścia minut później na miejsce na miejsce dotarli policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie. Zgłaszająca przekazała im personalia sprawców, którymi byli 25- oraz 26-letni mieszkańcy gminy Wieliczka. Wieliccy kryminalni, każdego dnia, kilkukrotnie sprawdzali adresy, pod którymi mogli ukrywać się sprawcy, w tym miejsca pracy, domy ich znajomych oraz miejsca zamieszkania. 5 stycznia br.  sprawcy, zdając sobie sprawę, że dalsze ukrywanie się jest bezsensowne, a ich zatrzymanie to tylko kwestia czasu, wraz z adwokatem stawili się w Komisariacie Policji w Gdowie, a następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, gdzie usłyszeli zarzuty.

26-latek usłyszał zarzut pobicia 26-letniego mieszkańca gminy Biskupice oraz naruszenia miru domowego, natomiast 25-latek dodatkowo kierowania gróźb karalnych. Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat pobawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, wobec obu sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

fot. ilustracyjne. Pixabay.com

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka