wtorek, 31 stycznia 2023 16:33

Zabezpieczono ponad 2 mln złotych w aferze z krakowską kamienicą. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia

Autor Mirosław Haładyj
Zabezpieczono ponad 2 mln złotych w aferze z krakowską kamienicą. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Krakowie pracowali nad sprawą dotyczącą nieprawidłowości podczas nabywania prawa własności jednej z kamienic. Wszystkie zgromadzone przez śledczych informacje zostały przekazane do prokuratury, która 17 stycznia skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko trzem podejrzanym - adwokatowi, osobie z nim spokrewnionej oraz kuratorowi spadku.

Prokuratura Regionalna w Krakowie zajmowała się sprawą trzech mężczyzn, którzy od 2017 do 2020 roku mieli być zamieszani w oszustwo podczas nabywania udziałów stanowiących prawo własności do jednej z krakowskich kamienic. W lipcu 2021 roku w ramach prowadzonego śledztwa prokurator zlecił policjantom z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej wykonanie niezbędnych czynności w tej sprawie.

Funkcjonariusze m.in. przesłuchali osoby pokrzywdzone, świadków, rozmawiali z rzeczoznawcami zajmującymi się wyceną nieruchomości oraz pośrednikami nieruchomości. W kwestiach wymagających doprecyzowania funkcjonariusze kierowali zapytania do właściwych instytucji państwowych. Jednocześnie policjanci zbierali informacje dotyczące różnych wątków pojawiających się w sprawie i bezpośrednio z nią związanych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił m.in. na wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym na kwotę ponad 2 300 000 złotych od trzech podejrzanych. W listopadzie policjanci przekazali wszystkie zgromadzone ustalenia do Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

17 stycznia prokurator skierował do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko adwokatowi, osobie z nim spokrewnionej oraz kuratorowi spadku.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka