środa, 29 marca 2023 06:44

Zachowaj młody wygląd na dłużej - co możesz zrobić dla swojej skóry?

Autor Artykuł sponsorowany
Zachowaj młody wygląd na dłużej - co możesz zrobić dla swojej skóry?

Co możesz zrobić dla skóry twarzy, by odwdzięczyła Ci się promiennym i młodym wyglądem?

Pierwsze oznaki starzenia przeważnie pojawiają się na twarzy. Skóra traci jędrność, staje się cieńsza pod oczami, bardziej delikatna, szara, mniej elastyczna, Dają się zauważyć kurze łapki i zmarszczki mimiczne. To z reguły moment, w którym zaczynamy rozumieć upływ czasu, dociera do nas, że ciało ulega naturalnie pewnym zmianom. Są jednak kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz inne sposoby, dzięki którym procesy te można spowolnić. Jak więc zadbać o skórę, by jak najdłużej wyglądała, zdrowo, promiennie i nie poddawała się upływowi czasu? Zalecane działania możemy podzielić na dwie kategorie: pielęgnacja i zdrowe nawyki. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak pielęgnować skórę twarzy, by starzała się wolniej?

Stosowanie właściwych kosmetyków i pamiętanie o tym, by poświęcić skórze chwilę rano i wieczorem, może przynieść niesamowite efekty. Ogromnie ważną rolę odgrywa prawidłowe oczyszczanie. Do mycia twarzy wybieraj produkty, które powstały z myślą o Twojej cerze, wśród nich znajdziesz żele do mycia twarzy, pianki, emulsje o działaniu nawilżającym, normalizującym, kojącym itp.

Wieczorem przed myciem twarzy zawsze przeprowadź dokładny demakijaż. Wykonuj go delikatnie, bez pocierania, ciągnięcia skóry. Przykładaj wacik nasączony płynem micelarnym czy mleczkiem do demakijażu i czekaj chwilę, aż kosmetyki się rozpuszczą. Zawsze potem myj twarz przy użyciu wody i odpowiedniego kosmetyku. Dopiero wówczas Twoja skóra będzie właściwie oczyszczona. Po osuszeniu stosuj serum do twarzy o działaniu nawilżającym, antyoksydacyjnym, spłycającym pierwsze zmarszczki, wygładzającym lub wzmacniającym pękające naczynka. Po serum aplikuj na skórę krem na dzień lub na noc dostosowany do potrzeb i wieku swojej cery oraz krem pod oczy. Ten ostatni jest najlepszym sprzymierzeńcem kobiet, które chcą zahamować procesy starzenia się.

Tym, o czym musisz jeszcze bezwzględnie pamiętać, jest ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Na koniec porannej pielęgnacji twarzy zastosuj krem z filtrem UV.

Zdrowe nawyki w trosce o młodą twarz

Same kosmetyki nie zdziałają cudów, jeśli nie będziesz dbała o swoje ciało od wewnątrz. Zmiana nawyków po 30 lub 40 roku życia może przynieść liczne korzyści, które zauważysz nie tylko w lustrzanym odbiciu. Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

  • odpowiednia dawka snu - postaraj się spać 7-9 h w ciągu każdej nocy (odsypianie w dzień to już nie to samo);
  • picie dużych ilości wody - rano zaczynaj dzień od szklanki wody, ostatnią wypijaj przed pójściem do łóżka, a w ciągu dnia tyle, by wyszło około 2 litrów na dzień. Dobre nawilżenie organizmu będzie widoczne również na twarzy. Poprawi się jej owal, sprężystość skóry;
  • zdrowe odżywianie - zrezygnuj z fast foodów, przetworzonej żywności, słodkich napojów i cukru. Jedz dużo warzyw, owoców i zadbaj o zróżnicowane menu. Witaminy i minerały będą mogły działać na Twoją skórę od wewnątrz;
  • aktywność fizyczna - to naturalny sposób na zatrzymanie młodości na dłużej. Ruch poprawia krążenie krwi, poprawia odżywienie każdej komórki ciała;
  • używki - z nich najlepiej zrezygnuj całkowicie, albo ogranicz do minimum. Papierosy i alkohol działają bardzo niekorzystnie na cerę.

Zadbaj o siebie, a szybko zaobserwujesz poprawę w kondycji cery.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka