wtorek, 17 września 2019 05:30

Zakończono remont ZSP im. ks. prpf. J. Tishnera w Starym Sączu

Autor Marzena Gitler
Zakończono remont ZSP im. ks. prpf. J. Tishnera w Starym Sączu

Ponad 120 tysięcy złotych kosztował remont zabytkowego budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu znajdujący się przy ul. Batorego. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała kilka pomieszczeń, w których teraz prowadzone są zajęcia dla uczniów. W obiekcie znajduje się także mała sala gimnastyczna.

- Oprócz naprawy i konserwacji sprzętu, przeprowadzono remont sali gimnastycznej, szatni oraz zaplecza sali gimnastycznej i korytarza. Odnowiono także osiem sal lekcyjnych – mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który wraz z Edwardem Ciągło – członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego sprawdzał jakość wykonania prac. - Rozpoczynający się rok szkolny jest szczególny ze względu na kumulację podwójnego rocznika. Przed większością szkół pojawiło się trudne zadanie sprostania oczekiwaniom uczniów, nauczycieli i rodziców. W pierwszych klasach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, podjęło naukę ponad 300 młodych ludzi.

Aby zapewnić wszystkim odpowiednie warunki dokonano gruntownego remontu ośmiu sal lekcyjnych w budynku przy ul. Batorego. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

- Kilka miesięcy wcześniej w budynku tym wykonano również prace w ramach termomodernizacji: wymieniono stolarkę, docieplono strop, jest nowa kotłownia gazowa oraz instalacja centralnego ogrzewania – mówi dyrektor ZSP w Starym Sączu Grzegorz Skalski. – Dziękuję za to wsparcie. Teraz młodzi ludzie uczą się w dobrych warunkach.

W pozostałych dwóch budynkach starosądeckiego ZSP (przy ul. Daszyńskiego i ul. Krakowskiej) udało się wyremontować i doposażyć niektóre pomieszczenia, co w zdecydowany sposób wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa i komfortu nauki.

(olsz) Fot. Maria Olszowska/ Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka