środa, 15 grudnia 2021 13:51

Zestawy mebli dla dzieci

Autor Artykuł sponsorowany
Zestawy mebli dla dzieci

Mając dziecko chcemy, by miało ono jak najlepsze warunki do życia, do rozwoju oraz do zabawy. Dlatego z taką starannością zastanawiamy się nad urządzeniem dziecięcego pokoju chcąc, by znalazło się w nim wszystko to, co niezbędne. Dużą pomocą jest fakt, iż u dobrych producentów mebli możemy dostać całe zestawy do pokoi dziecięcych, co zdecydowanie ułatwia ich aranżację. Tak więc jakie meble dla dzieci powinny znaleźć się w ich pokoju?

Jakie meble do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dziecka to jedna z najbardziej ekscytujących czynności. Poza tym, iż wizualizujemy sobie jakie będzie miał on kolory i dodatki oraz dekoracje, warto wybrać odpowiedni zestaw dziecięcych mebli, by odpowiednio ten pokój zaaranżować. Zazwyczaj przyjmuje się, iż dziecięcy pokój dzieli się na przynajmniej dwie strefy - strefę nauki i zabawy oraz strefę wypoczynku. W pokoju dziecka powinna więc znaleźć się przestronna szafa na ubrania, łóżko, regał na książki i zabawki, biurko oraz ewentualnie komoda. Dostępne całe zestawy mebli pozwalają zaaranżować pokój tak, by całość aranżacji wyglądała jednolicie oraz schudnie.

Strefa wypoczynku umeblowana powinna być łóżkiem oraz ewentualnie regałem czy półką, na którym można ustawić ulubione książki do poczytania za dnia lub przed snem. Ta strefa powinna wyciszać, a więc najlepiej jeśli będzie pozbawiona nadmiaru dekoracji i krzykliwych kolorów. To miejsce na wyciszenie się i odpoczynek, powinno być przytulne i wygodne. Dla kilkuletniego dziecka warto ustawić tutaj dobrej jakości łóżko o wymiarach ok. 160x 80 cm.

Strefa nauki i zabawy to strefa, gdzie można i szaleć i się uczyć, powinna być więc dopasowana do obu tych aktywności. To w tej strefie jest miejsce na biurko, dziecięcą huśtawkę, ciekawy dywan lub matę do zabawy, tablicę do pisania kredą i wiele innych dodatków, które uprzyjemnią dziecku dzień. Strefa nauki i zabawy powinna znajdować się tuż przy oknie, by wypełniona była dziennym światłem w jak największym stopniu. Poza biurkiem można w niej ustawić kosz na zabawki, półkę z ulubionymi książkami czy magazynami, szafę lub komodę.

Dzięki gotowym zestawom mebli urządzanie pokoju dziecka jest dziś dużo prostsze. Pozwala to także urządzić pokój tematycznie i spersonalizować przestrzeń malucha lub ucznia.

Spersonalizuj pokój swojego dziecka

Każdy najlepiej czuje się w takiej przestrzeni, która odzwierciedla to, co jest nam bliskie. Jeśli więc nasze dziecko uwielbia sport lub muzykę, warto przemycić tego typu elementy aranżacji w jego pokoju. To spory błąd, gdy rodzice wyposażają i dekorują pokój swojej pociechy jedynie według swoich gustów - zdecydowanie lepiej obserwować dziecko lub zapytać je wprost co mu się podoba i jak wyobraża sobie swój pokój. Znaleźć można bowiem wiele zestawów mebli, które wizualizują zainteresowania dziecka - od piłki nożnej, aż po świat wesołych dinozaurów. Pokoje tematyczne to jeden z najciekawszych sposobów na stworzenie przyjaznej dla dziecka przestrzeni. Poza designem, który będzie odpowiadał dziecku, warto także tak wyposażyć pokój, by odpowiadał ulubionym aktywnościom dziecka. Może Twój syn kocha rysować? Dobrym rozwiązaniem byłaby ściana, po której można rysować kredą. A może Twoja córka ma niespożyte zasoby energii? Pokojowa huśtawka czy zjeżdżalnia z piętrowego łózka na pewno by ją ucieszyła.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje