sobota, 13 marca 2021 15:28

Zgrzyt w Proszowicach. Olbrzymia podwyżka za pobyt dziecka w żłobku?

Autor Norbert Kwiatkowski
Zgrzyt w Proszowicach. Olbrzymia podwyżka za pobyt dziecka w żłobku?

Ta informacja nie ucieszy rodziców najmłodszych pociech uczęszczających do Samorządowego Żłobku w Proszowicach. Rada Miasta na piątkowej Komisji Wspólnej zaakceptowała ogromną podwyżkę za pobyt dziecka. Kwota za miesiąc ma wynosić 770 (!) złotych.

Władze gminy argumentując swoją decyzję przedstawiają raport o rosnących kosztach utrzymania placówki. Kolejnym czynnikiem ma być coraz mniejsza ilość dzieci, choć teoretycznie mogłoby być ich prawie 70. Tymczasem w tej chwili zapisanych jest 45, a rzeczywista średnia dzienna wynosi około 30 dzieci.

W całej argumentacji, pojawia się jeszcze malejąca dopłata z Urzędu Wojewódzkiego do każdego miejsca w żłobku. W roku 2016 wynosiła ona 400 zł, w ubiegłym 135 zł, a bieżącym już 80 zł.

Warto dodać, że w czasie posiedzenia komisji nie brakowało dużych wątpliwości radnych. Grzegorz Sopala zwrócił uwagę, że jednym z czynników, powodujących wzrost kosztów utrzymania placówki będzie planowane uruchomienie kuchni.

Ostateczna decyzja o wysokości miesięcznej opłaty, która zacznie obowiązywać od września, zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miasta Proszowice (18 marca).

Co ciekawe, w ubiegłym roku próba znaczącej podwyżki czesnego spotkała się z ostrym protestem rodziców dzieci. W tym może być podobnie...

Info: dziennikpolski24.pl

Foto: YouTube/screen

Małopolska - najnowsze informacje