wtorek, 7 czerwca 2022 11:54

Złodziejski dzień dziecka w Olkuszu. Najmłodsza złapana miała... 10 lat

Autor Patryk Trzaska
Złodziejski dzień dziecka w Olkuszu. Najmłodsza złapana miała... 10 lat

W ubiegłą środę (1 czerwca) miał miejsce dzień dziecka. Jak się okazuję najmłodsi nie próżnowali w sprawianiu sobie prezentów, w niezbyt legalny sposób... Policja parokrotnie interweniowała. Najmłodsza zatrzymana miała zaledwie 10 lat.

Niestety nie każdemu na dzień dziecka wystarczyły prezenty od rodziców. 1 czerwca w jednej z olkuskich drogerii 16-latka próbowała ukraść kredkę do oczu. Dziewczyna podeszła z produktem do kasy samoobsługowej, jednak za niego nie zapłaciła i starała się szybko opuścić teren sklepu. Zachowanie nastolatki zauważył ochroniarz, którą ją zatrzymał i wezwał na miejsce patrol policji.

Nie był to jednak koniec prób kradzieży z udziałem nastolatków. Jeszcze tego samego dnia policjanci zostali wezwani do próby kradzieży alkoholu ze sklepu przez dwóch nastolatków. Jak przekazał w rozmowie z Gazetą Krakowską, Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - Policjanci interweniowali wobec dwóch chłopców w wieku 15 i 13 lat. 13-latek zabrał z półki sklepowej alkohol o pojemności 100 mililitrów i włożył go do plecaka kolegi. Nastolatkowie próbowali przejść za linię kasy, nie płacąc za towar.

Z kolei dzień wcześniej (31 maja) na złodziejskim występku została przyłapana... 10-latka. Dziewczynka weszła do jednej z olkuskich drogerii, po czym próbowała ukraść z niej kosmetyki. Interweniowała ochrona sklepu, która szybko ujęła nieletnią.

Teraz sprawami młodocianych złodziei zajmie się Sąd Rodzinny. Policja przypomina, że niepełnoletność nie zwalnia z odpowiedzialności za popełnione czyny.

inf. Gazeta Krakowska

 

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje